پارس دیتا
کد: KB-WP-C2-FA-219
زمان انتشار: سه‌شنبه 16 شهریور 1400

اتصال همزمان چند کاربر در ریموت دسکتاپ

دسترسی به سیستم عامل رایانه از طریق اینترنت و راه دور به عنوان «Remote desktop» یا « ریموت دسکتاپ » شناخته می شود. با استفاده از این شیوه می توانیم از هر جایی که بخواهیم به رایانه خودمان متصل شده و اقدامات لازم بر روی آن را انجام دهیم. این شیوه به خصوص برای افرادی که با سرور کار می کنند می تواند گزینه بسیار مفیدی باشد. همچنین شرکت های نرم افزاری که می خواهند به مشتریان خودشان خدماتی را ارائه نمایند که نیازمند دسترسی به رایانه مشتریان هستند نیز می توانند از این سرویس بهره ببرند. با این سیستم امکان بررسی معایب نرم افزارها و همچنین انجام تنظیمات بر روی سیستم مشتریان به راحتی مقدور می شود.
اتصال همزمان چند کاربر به سروراز طریق ریموت دسکتاپ


در نسخه های بعد از ویندوز 2003 از سیستم عامل ویندوز، پس از فعالسازی دسترسی ریموت دسکتاپ، امکان اتصال به ریموت دسکتاپ بصورت پیشفرض فقط برای یک کاربر در لحظه ایجاد می شود. برای از میان برداشتن این محدودیت و امکان دسترسی همزمان چند کاربر به ریموت دسکتاپ یک سرور گام های زیر را طی نمایید:

1.ابتدا به سیستم عامل سرور مورد نظر ورود نمایید.

2. در منوی start در بخش run عبارت "gpedit.msc" را تایپ و جستجو نمایید سپس بر روی "ok" کلیک نمایید.
3. در پنجره باز شده مسیر زیر ا طی نمایید:

Computer Configuration > Administrative Templates > Windows Components > Remote Desktop Services > Remote Desktop Session Host > Connections


4. با دوبار کلیک روی عبارت "Restrict Remote Desktop Services user to a single Remote Desktop Services session" پنجره تنظیمات مربوطه نمایش داده می‌شود. وضعیت آن را در حالت "disable" قرار دهید.

5.روی عبارت "Limit number of connections" دوبار کلیک نمایید و تنظیمات آن را روی وضعیت "enable" قرار دهید. در فیلد مشخص شده تعداد کانکشن های مجاز همزمان را مشخص نمایید سپس بر روی "ok" کلیک نمایید.


نکته: برای لغو اتصال همزمان چند کاربر در گام 4 وضعیت را در حالت "enable" قرار دهید.


آخرین بروزرسانی: سه‌شنبه 16 شهریور 1400 9:48:54