پارس دیتا
کد: KB-SD-K1-FA-7
زمان انتشار: پنجشنبه 2 مرداد 1393

طریقه معرفی پارس دیتا درفهرست شناسه های آشنا در IRNIC

جهت ثبت دامنه های با پسوند ir. می بایست از طریق سایت فیزیک نظری به آدرس www.nic.ir اقدام نمود. در ابتدا می بایست در این سایت عضویت ایجاد گردد که در انتهای این پروسه برای هر کاربر جدید، یک کد کاربری که به اصطلاح به آن NIC Handle می گویند، ایجاد می گردد. پس از ثبت دامنه در این کاربری، انجام کلیه عملیات مربوط به این دامنه از طریق همان کاربر یا NIC Handle قابل انجام است اما فیزیک نظری قابلیتی را در نظر گرفته که مالک دامنه این اختیار را دارد تا انجام این امور را به شناسه ثالثی تفویض نماید. این گروه شناسه ها را شناسه های آشنا می نامند. این راهنما مربوط به کاربرانی است که خود دارای شناسه کاربری (NIC Handle) می باشند اما قصد دارند ثبت دامنه و امور مالی دامنه های خود را از طریق کنترل پنل اعضای پارس دیتا و با NIC Handle این شرکت به انجام رسانند.

  جهت انجام این تنظیمات می بایست وارد کنترل پنل دامنه خود در ایرنیک شوید. بدین منظور لطفا به سایت www.nic.ir مراجعه  نموده و مراحل ذیل را به انجام رسانید.

 • از منوی "مشخصه های شناسه" بر روی گزینه "ورود" کلیک نمایید تا صفحه مشخصات کاربری باز شود.
  title- of- image
 • جهت ورود به سامانه ایرنیک، در قسمت "شناسه"، شناسه کاربری و یا آدرس ایمیل و در قسمت "گذرواژه" کلمه عبور خود را وارد نموده و پس از وارد نمودن "متن امنیتی" در کادر مربوطه، بر روی دکمه "ورود" کلیک نمائید.
  title- of- image

 • در این صفحه از منوی "شناسه" گزینه "مدیریت رابط های مجاز" را انتخاب نمائید تا صفحه تنظیمات این بخش باز شود.
  title- of- image 
 • در این صفحه گزینه "خودم" به صورت پیش فرض در حالت انتخاب قرار دارد. در صورتی که این گزینه ها به صورت انتخاب شده نبود، این موارد را فعال نموده و سپس تیک گزینه های "شناسه های آشنا" را به حالت انتخاب شده درآورید. بعد از انجام این کار روی دکمه "اعمال" کلیک نمائید.
  title- of- image 
 • تغییرات با موفقیت انجام شده و پیامی در همین زمینه نمایش داده می شود.
  title- of- image 
 • حال گزینه "مدیریت شناسه های آشنا" را انتخاب نمائید.
  title- of- image 
 • در این صفحه شناسه "pa52-irnic" را که مربوط یه شرکت پارس دیتا می باشد وارد نموده و روی دکمه "اعمال" کلیک نمائید.
  title- of- image

 • صفحه ذیل ظاهر شده و موفق بودن این عملیات را تایید می نماید. همانطور که در کادر پایین نیز مشاهده می نمائید شناسه "pa52-irnic" در لیست اضافه گردیده است.

title- of- image
آخرین بروزرسانی: چهارشنبه 10 آبان 1396 11:43:36