پارس دیتا
کد: KB-SW-C2-FA-106
زمان انتشار: شنبه 16 دی 1396

ثبت دامنه EU.

اگرچه اتحادیه‌ی اروپا یک کشور نیست اما دامنه‌ی EU. به عنوان یک دامنه‌ی سطح بالای کشوری (ccLTD) و مختص کشورهای عضو اتحادیه‌ی اروپا طراحی گردیده است. هر فرد ساکن اتحادیه‌ی اروپا یا هر شرکت و سازمانی که در این اتحادیه تأسیس شده باشد می‌تواند دامنه‌ی EU. ثبت نماید. این دامنه به طور خاص برای شرکت‌هایی مفید است که در سطح اروپا فعالیت می‌نمایند. اما در بیش‌تر موارد شهروندان کشورهای بزرگ اروپایی و شرکت‌های واقع در این کشورها که دامنه‌های کشوری‌شان به خوبی در فضای اینترنت جا افتاده به ویژه دامنه‌های UK. برای بریتانیا و DE. برای آلمان ترجیح می‌دهند دامنه‌های کشوری خودشان را ثبت نمایند یا از دامنه‌های عمومی مانند COM. و ORG. استفاده نمایند.


Doman name system

مزایای ثبت دامنه های EU.

اتحادیه‌ی اروپا اکثر کشورهای مطرح اروپایی را دربر می‌گیرد. اگر سایت‌تان باید در سطح اروپا فعال باشد استفاده از یک دامنه‌ی EU به جای ثبت چندین دامنه‌ی کشوری ایده‌ی مناسبی است و می‌تواند بخشی از طرح تجاری شما باشد. درصد نفوذ اینترنت در اروپا بیش‌تر از هر جای دیگری است و عرضه‌ی محصولات با هویت اروپایی می‌تواند برای فعالیت در بازاری که ۳۰ درصد کل تولید ناخالص جهانی را در اختیار دارد مفید باشد.

برخی از کاربردهای عمده‌ی ثبت دامنه های EU.

مؤسسات مرتبط با اتحادیه‌ی اروپا و کمیسیون اروپا.
استفاده‌ی شرکت‌ها از دامنه‌های EU به عنوان درگاهی برای اتصال کاربران به وب‌سایت‌هایی که مختص هر کشور طراحی گردیده اند.
استفاده‌ی شرکت‌ها از دامنه‌های EU برای حفظ نام برندشان و ممانعت از ثبت آن توسط دیگران. در این موارد اغلب دامنه‌ی EU به دامنه‌ی اصلی هدایت می‌گردد.
تعداد قابل توجهی از دامنه‌های EU فقط به عنوان صفحات پارک شده و برای ارائه‌ی تبلیغات کلیکی با قیمت نسبتاً پایین استفاده می‌گردند.
هم‌چنین تعداد قابل توجهی از دامنه‌های EU توسط گروه‌ها و افرادی که نام دامنه‌هایی که به نظرشان جذاب و مشتری‌دار می‌رسد ثبت گردیده است. تعداد این گونه دامنه‌های ثبت شده با پسوند EU به شکل غیرمعمولی بالا می باشد.
اما توجه صادقانه به این دامنه‌ها تنها در میان مؤسسات و افرادی دیده می‌شود که مایلند به سایت‌هایشان وجهه‌ی تمام اروپایی دهند و به اروپای متحد و هویت اروپایی علاقه دارند.

شرایط ثبت دامنه های EU.

هر فرد، سازمان، یا شرکتی که در محدوده‌ی اتحادیه‌ی اروپا واقع شده باشد یا دفتر یا مرکزی در این منطقه داشته باشد می‌تواند دامنه‌ی EU ثبت نماید. در ثبت دامنه‌های EU نام شما تنها به عنوان مشخصات ثبت کننده (registrant) و رابط مالی و فنی شرکت ثبت دامنه (registrar) اصلی نمایش داده خواهد شد. امکان تغییر این دو در مشخصات ثبتی دامنه وجود ندارد. بنابراین در هنگام whois گرفتن از دامنه‌های EU تنها نام فرد و مؤسسه‌‌ی ثبت کننده دیده خواهد شد. در زمان ثبت دامنه باید یکی از دو گزینه‌ی «شخصی» (individual) و «شرکت/مؤسسه» (Company/Organisation) انتخاب گردد. در مورد دامنه‌های شرکتی در whois علاوه بر نام فرد ثبت کننده نام شرکت وی نیز نمایش داده خواهد شد.

مقررات دامنه‌های EU.

این دامنه‌ها ضمانت برگشت وجه ندارند. در مورد بیش‌تر پسوندهای دامنه اگر تا ۴ روز پس از ثبت دامنه تصمیم‌تان عوض شد با اخذ مبلغی جریمه می‌توانید باقی‌مانده‌ی وجه را پس بگیرید. برای دامنه‌ی EU در صورت پشیمانی پولی به شما برگشت داده نخواهد شد.
یک دامنه‌ی EU می‌تواند از ۲ تا ۶۳ کاراکتر داشته باشد.
امکان ثبت دامنه‌های دوحرفی که نشانه‌ی کدهای کشوری‌اند وجود ندارد.
تعداد زیادی نام دامنه به دلایل مختلف بلوکه و رزرو شده‌اند و امکان ثبت آن‌ها وجود ندارد.
دامنه‌های EU امکان تمدید پس از انقضا ندارند، بلافاصله پس از انقضا دامنه تا 40 روز در وضعیت قرنطینه قرار می گیرد و مالک دامنه در این دوره با پرداخت جریمه می تواند دامنه را تمدید نماید. اما بعد از گذشت 40 روز پس از انقضای دامنه امکان ثبت مجدد فراهم می گردد.
امکان فعال کردن محرمانگی اطلاعات whois یا استفاده از ویژگی مقابله در برابر دزدی برای این دامنه‌ها وجود ندارد.

آخرین بروزرسانی: یکشنبه 6 اسفند 1396 9:29:30