پارس دیتا
کد: KB-SW-C2-FA-79
زمان انتشار: دوشنبه 6 شهریور 1396

نحوه دسترسی به کنترل پنل اصلی دامنه

اگر قصد دارید مدیریت دامنه خود را مستقیماً با کنترل پنل اصلی دامنه انجام دهید میتوانید با استفاده از راهنمای زیر به کنترل پنل اصلی دامنه دسترسی داشته باشید.

نحوه دسترسی به کنترل پنل اصلی دامنه

  1. ابتدا می بایست وارد کنترل پنل اعضای پارس دیتا شوید، برای این منظور به آدرس members.parsdata.com مراجعه و مانند تصویر زیر اطلاعات ورود را وارد نمایید و بر روی گزینه "ورود" کلیک نمایید.
  2. سپس مانند تصویر زیر از منوی سمت چپ گزینه "دامنه و میزبانی" را انتخاب نمایید.
  3. در این صفحه دامنه و میزبانی های موجود در کنترل پنل شما نمایش داده می شود، ابتدا دامنه مورد نظر را مانند تصویر زیر انتخاب و سپس از منوی سمت راست گزینه "کلمه عبور دامنه" را انتخاب نمایید.
  4. اگر دامنه شما توسط Tucows ثبت شده باشد، صفحه ای مانند تصویر زیر مشاهده خواهید کرد که حاوی اطلاعات برای ورود به کنترل پنل Tocows می باشد، این اطلاعات شامل "Register Url" ، "نام دامنه" ، "نام کاربری دامنه" و در آخر "تعیین کلمه عبور" که می بایست شما خود آنرا تعیین نمایید و در ادامه بر روی "Register Url" کلیک نمایید.
  5. پس از کلیک بر روی "Register Url" در صفحه قبلی، وارد صفحه ورود جدیدی مانند تصویر زیر خواهید شد، اطلاعات موجود در صفحه قبلی را در این صفحه وارد نمایید و سپس بر روی گزینه "Manage Domain" کلیک نمایید.
  6. اگر دامنه شما توسط OnlineNic ثبت شده باشد، صفحه ای مانند تصویر زیر مشاهده خواهید کرد که حاوی اطلاعات برای ورود به کنترل پنل OnlineNic می باشد، این اطلاعات شامل "Register Url" ، "نام دامنه" و "تعیین کلمه عبور" که می بایست شما خود آنرا تعیین نمایید و در آخر بر روی "Register Url" کلیک نمایید.
  7. پس از کلیک بر روی "Register Url" در صفحه قبلی، وارد صفحه ورود جدیدی مانند تصویر زیر خواهید شد، اطلاعات موجود در صفحه قبلی را در این صفحه وارد نمایید و سپس بر روی گزینه "Modify" کلیک نمایید.
  8. اگر دامنه شما توسط IRNIC ثبت شده باشد، صفحه ای مانند تصویر زیر مشاهده خواهید کرد که حاوی اطلاعات برای ورود به کنترل پنل IRNIC می باشد، این اطلاعات شامل "Holder NIC Handle" و "Admin NIC Handle" می باشد. شناسه های فوق، هر دو NIC Handle هایی هستند که در سایت مرکز ثبت دامنه های ir. یا همان IRNIC قادر به مدیریت این دامنه می باشند. کلمه عبور آنها را می توانید با مراجعه به قسمت فراموشی کلمه عبور سایت nic.ir بدست آورید. چنانچه در تعیین/تغییر کلمه عبور یا پرسش/پاسخ محرمانه و یا ورود به حساب خود در سایت IRNIC با پیغامی مبنی بر نادرستی اطلاعات وارد شده روبرو شدید معمولاً به دلیل الزام ارائه مدارک مطابق با مشخصات فرمی که در مراحل ثبت دامنه وارد نموده اید به IRNIC می باشد که در هر حالت می توانید برای اطلاع از علت خطا با آن مرکز تماس حاصل فرمائید. مشخصات تماس مرکز: http://www.nic.ir/Contact و در آخر بر روی "Register Url" کلیک نمایید.
  9. پس از کلیک بر روی "Register Url" در صفحه قبلی، وارد صفحه ورود جدیدی مانند تصویر زیر خواهید شد، سپس اطلاعات حساب ایرنیک خود را مانند تصویر زیر در فیلد های مشخص شده وارد کنید و بر روی گزینه "ورود" کلیک نمایید.
آخرین بروزرسانی: دوشنبه 6 شهریور 1396 8:59:20