پارس دیتا
کد: KB-WP-C2-FA-232
زمان انتشار: شنبه 27 آذر 1400

نحوه انتقال دامنه های UK

دامنه uk. یک پسوند لوکال برای کشور انگلیس می باشد که اشخاص حقوقی و حقیقی این کشور از آن برای ثبت دامنه خود استفاده می‌نمایند. این دامنه به دلیل معروفیت زیاد در بین کاربران اینترنتی، طرفداران خاص خود را داشته و امروزه افراد زیادی هستند که درخواست ثبت دامنه با این پسوند را دارند. این دامنه که یکی از اولین دامنه‌های لوکال بشمار می‌رود ، در سال 1985 معرفی گردید و در حال حاضر توسط شرکت Nominet UK مدیریت و کنترل می‌گردد. قوانین مربوط به ثبت این دامنه تماماً در اختیار شرکت Nominet UK می باشد.
انتقال دامنه UK


پروسه انتقال دامنه برای دامنه های UK متفاوت از سایر پسوند ها می باشد برای انتقال دامنه‌ی UK باید ابتدا از پنل دامنه ‌مبدأ درخواست انتقال داده شود. برای این کار باید شماره‌ مخصوص رجیسترار (مرکز ثبت) مقصد موسوم به TAG در پنل دامنه در مبدأ وارد گردد و درخواست انتقال دامنه داده شود. سپس مالک در پنل جدید خود در مرکز ثبت مقصد، فرآیند انتقال دامنه را شروع می نماید. به عنوان مثال TAG شرکت Directi برای انتقال دامنه به این شرکت PDR-IN است. TAG شرکت OnlineNIC همان OnlineNIC است و برای انتقال دامنه به شرکت Tucows باید TUCOWS-CA را به عنوان TAG وارد نمایید. در جریان انتقال دامنه نباید هویت ثبت کننده‌ دامنه تغییر نماید.


مراحل انتقال دامنه UK


انتقال‌ها را می‌توان توسط ادمین دامنه در بخش (manage.opensrs.net) یا توسط فروشنده از طریق RWI انجام داد.
1. در بخش مدیریت سفارش در RWI، روی "Place domain UK Tag Transfer Away" کلیک نمایید. صفحه تغییر تگ های دامنه باز می شود.


2. در قسمت "New Domain Tag"، تگ ثبت کننده را وارد نمایید.
3. در کادر "List domains"، دامنه (های) را برای انتقال وارد نمایید.
4. روی "Submit" کلیک نمایید.


5. OpenSRS برای تایید تغییر برچسب به ثبت کننده جدید ایمیل ارسال می نماید. پس از تایید، تغییر برچسب به Nominet ارسال می گردد. این فرآیند معمولاً فوری می باشد، اما برخی از ثبت‌کننده‌ها یک شرط دست دادن را تنظیم کرده‌اند که از آنها می‌خواهد انتقال‌های دریافتی را بپذیرند. ثبت کننده 5 روز فرصت دارد تا دامنه را بپذیرد و پس از آن زمان تغییر تگ IPS منقضی می گردد.


آخرین بروزرسانی: شنبه 27 آذر 1400 9:25:13