پارس دیتا
کد: KB-WP-C2-FA-187
زمان انتشار: یکشنبه 17 اسفند 1399

معرفی و قوانین دامنه های me.

دامنه me یک دامنه مناسب برای کسب و کارهای نوپا است که توسط doMEn مدیریت می‌شود، در این مطلب قصد داریم به معرفی این دامنه بپردازیم و اطلاعات مفیدی را در خصوص آن در اختیار شما قرار دهیم.
معرفی دامنه me

دامنه me در حال حاضر یکی از دامنه‌های جذاب و محبوب در دنیای بازاریابی به شمار می‌آید. این دامنه در واقع دامنه سطح بالای کشور مونته نگرو به شمار می‌آید، در ابتدا این دامنه تنها برای افرادی قابل دسترسی بود که اقامت کشور مونته نگرو را داشتند اما خوشبختانه امروزه امکان ثبت این دامنه برای تمامی مردم در کل دنیا فراهم شده است.

این دامنه بسیار جذاب است چرا که هم می‌تواند به عنوان یک دامنه برای وب سایت شخصی و هم به عنوان ابزاری فوق‌العاده برای بازاریابی تجاری مورد استفاده قرار گیرد. این دامنه هم برای استفاده شخصی و هم برای فعالیت در شبکه‌های مجازی کاربرد زیادی دارد، علاوه بر این دامنه me می‌تواند گزینه‌ای مناسب برای وبلاگ‌ها، وب سایت‌های مربوط به رزومه و صفحات شخصی باشد.


تاریخچه دامنه me


در دسامبر سال 2007 میلادی ICANN دامنه me را به دولت مونته نگرو واگذار کرد و بعد از آن نیز در سال 2009 میلادی دامنه .rs که قبلا به این کشور اختصاص داشت به صورت کامل لغو گردید. با اختصاص پیدا کردن دامنه me به کشور مونته نگرو در 24 دسامبر سال 2007 دعوت نامه‌های عمومی زیادی برای انتخاب شدن به عنوان نماینده ثبت دامنه ملی کشور مونته نگرو برای کسب و کارهای این کشور ارسال گردید. doMEn d.o.o به عنوان یک سرمایه گذار مشترک که در کشور مونته نگرو مستقر بود در نهایت به عنوان اپراتور ثبت دامنه انتخاب گردید.

از تاریخ 16 ژوئیه سال 2008 امکان ثبت دامنه me برای تمامی افراد دنیا امکان پذیر گردید و همه برندها می‌توانستند از این دامنه استفاده نمایند.


کاربرد دامنه me


1. استفاده برای وب سایت‌های شخصی:


داشتن یک وب سایت و یا صفحه شخصی خوب برای یک فرد به اندازه داشتن یک شخصیت خوب در دنیای واقعی مهم می باشد. آیا شما قصد دارید که یک وبلاگ داشته باشید که عکس‌ها و یا مطالب شخصی خود را در آن قرار دهید؟ ترکیبی از یک نام مناسب در کنار دامنه me می‌تواند بهترین گزینه برای وب سایت شما باشد.


2. قابلیت Call to action:


دامنه‌های me را می‌توانید به راحتی به صورت call-to-action در بیاورید و به این طریق می‌توانید با استفاده از ابزارهای قدرتمندی که در این زمینه وجود دارد اقدام به بازاریابی برای جذب مشتری نمایید. از جمله مهم‌ترین ابزارها و سرویس‌هایی که برای این کار می‌توانید از آنها استفاده نمایید می‌توان به مواردی همچون Aboutme، Joinme و Secureme اشاره نمود.3. شبکه‌های اجتماعی:


استفاده از دامنه me در شبکه‌های اجتماعی می‌تواند به شما کمک نماید تا برند شخصی خود را مشهور نمایید.


کاربردهای این دامنه در کل دنیا:


دامنه me در حال حاضر برای کل مردم دنیا در دسترس می باشد و هر شخصی می‌تواند بدون آن که نیاز به اطلاعات و مدارک زیادی داشته باشد این دامنه را برای کسب و کار خود ثبت نماید. نکته دیگری که در خصوص این دامنه وجود دارد این است که گوگل امکان هدف قرار دادن موقعیت‌های جغرافیایی دامنه‌های me را فراهم نموده است و به همین علت از نظر جستجو می‌توان آن را هم رده با TLDهای بزرگ مانند .com، .net و یا .org دانست.


چرا باید دامنه me استفاده کنیم؟


1. استفاده از این دامنه قابلیت‌های شخصی سازی زیادی را در اختیار شما قرار می‌دهد، در واقع این امکان را فراهم می نمایند که هر کسی با هر هدفی بتواند از این دامنه استفاده نماید.

2. امکان انتخاب نام دامنه از میان گزینه های متعدد را در اختیار شما قرار می‌دهد.

3. این دامنه توسط یک شرکت خوب و قدرتمند اداره می‌شود، به همین علت است که معمولا برای دانشجویان، کسب و کارهای جدید و نوپا و همینطور افرادی که به صورت فریلنسری فعالیت می نمایند می‌تواند گزینه فوق العاده‌ای باشد.

4. مناسب بودن قیمت دامنه me یکی دیگر از ویژگی‌های فوق العاده این دامنه می باشد که نسبت به سایر دامنه‌ها دارای قیمت بهتری می باشد.


قوانین ثبت دامنه دامنه me


1. نام دامنه شما باید بین 3 کاراکتر تا 63 کاراکتر باشد.

2. با یک حرف و یا یک عدد شروع شده و با یک عدد و یا یک حرف به اتمام برسد.

3. برای نام دامنه تنها می‌توانید از حروف بزرگ و کوچک انگلیسی، اعداد 1 تا 9 و خط تیره استفاده نمایید.

4. شروع نام دامنه و پایان آن نباید با خط تیره باشد.

5. لوکیشن‌های سوم و چهارم نام دامنه شما نباید شامل خط تیره باشد، به عنوان مثال نام دامنه www.xr- -czde رد می‌شود.

6. نام دامنه شما نباید شامل اسپیس باشد.

7. ثبت دامنه در لحظه انجام می شود.

8. می توانید دامنه را 1 تا 10 ساله ثبت نمایید.

آخرین بروزرسانی: یکشنبه 17 اسفند 1399 9:56:11