پارس دیتا
کد: KB-SW-C2-FA-35
زمان انتشار: چهارشنبه 26 خرداد 1395

بک اردر دامنه (backorder domain) چیست؟

  با استفاده از سرویس Backorder Domain میتوانید در لیست رزرو مالکین دامنه هایی قرار بگیرید که توسط شخص دیگری به ثبت رسیده است. در ادامه به طور مفصل در خصوص این سرویس توضیح داده خواهد شد.

حتما برای بسیاری از مدیران و افراد اتفاق افتاده است که به دنبال ثبت دامنه ای باشند اما متوجه میشوند که قبلا توسط شخص دیگری به ثبت رسیده است، با این وجود نیاز به ثبت دامنه ،به محض آزاد شدن آن را دارند.
تنها راه حل ممکن جهت رفع مشکل استفاده از Backorder Domain می باشد که اشخاص می توانند در شرکت های ارائه دهنه این سرویس با ثبت نام و پرداخت هزینه خود را در لیست رزرو دریافت دامنه قرار دهند.

در واقع می توان گفت  Backorder Domain سرویسی است که به بدست آورن دامنه ای که از دسترس خارج شده است و توسط شخص دیگر به ثبت رسیده است کمک می کند.


نحوه استفاده و فعالیت این سرویس به اینصورت می باشد:

افراد بعد از صرف هزینه (گاها چند برابر ثبت یک دامنه ، برای مثال $50) در سرویس دهنده های Backorder Domain ثبت نام می کنند، این مراکز به وسیله روبات هایی به صورت دوره ای و در فواصل زمانی مناسب اقدام به بررسی آزاد بودن یا نبودن دامنه کرده و بر اساس لیست درخواست کنندگان نسبت به ثبت دامنه به نام فرد اقدام می کنند.

به طور کلی Backorder Domain تضمینی برای ثبت قطعی یک دامنه نیست چرا که ممکن است دامنه توسط مالک فعلی آن پیش از پایان مهلت منقضی شدن تمدید و یا منتقل شود.

- امکان استفاده از این سرویس بر روی دامنه های ir. نیز وجود دارد.
آخرین بروزرسانی: چهارشنبه 26 خرداد 1395 9:42:22