پارس دیتا
کد: KB-WP-C2-FA-153
زمان انتشار: شنبه 14 دی 1398

تنظیمات پروکسی در فایرفاکس

گاهی اوقات به دلایل مختلف از جمله امنیت بیشتر، تحریم ها، فیلترینگ و... نیاز به استفاده از پروکسی وجود دارد. در این دانشنامه با پروکسی محبوب فایرفاکس آشنا شده و آموزش آن ارائه می گردد.

راه اندازی افزونه پروکسی SwitchyOmega در Firefox

  • ابتدا وارد لینک ذیل شده، سپس بر روی گزینه "Extensions" کلیک نمایید و در قسمت جستجو عبارت "Proxy SwitchyOmega" را جستجو نمایید.
    https://addons.mozilla.org
  • در نتایج جستجو "Proxy SwitchyOmega" را انتخاب نمایید.
  • در این مرحله با کلیک بر روی گزینه "add to Firefox" این افزونه انتخاب می گردد.
  • در این صفحه با انتخاب گزینه "Add" تایید می نمایید تا این افزونه به مرورگر شما اضافه گردد.
  • برای تنظیمات پروکسی در این قسمت ابتدا گزینه "proxy" را انتخاب نموده و اطلاعات پروکسی خود را وارد نمایید در قسمت server آدرس سرور و در قسمت Port پورت سرور را وارد نمایید و با کلیک بر روی تصویر قفل نام کاربری و کلمه عبور خود را وارد نمایید.
  • نام کاربری و کلمه عبور را وارد نمایید و سپس برای ذخیره روی گزینه "Save Changes" کلیک نموده و در انتها برای ذخیره بر روی گزینه "Apply Changes" کلیک نمایید.
  • برای تنظیمات پیشرفته وارد قسمت Auto Switch شوید در این بخش ابتدا در قسمت "Default" حالت پیش فرض را انتخاب نمایید اگر "Direct" انتخاب نمایید به این معنی می باشد که مرورگر شما در حالت پیش فرض از پروکسی استفاده نمی نماید ولی اگر گزینه "Proxy" را انتخاب نمایید به این معنی می باشد که مرورگر شما در حالت پیش فرض برای تمامی سایت ها از پروکسی استفاده می نماید. بعد از انتخاب حالت پیش فرض در قسمت "Host Wildcard" می توانید آدرس هایی را وارد نمایید و مشخص نمایید که این آدرس ها چگونه باز شوند با پروکسی یا بدون پروکسی. در انتها نیز با انتخاب گرینه "Apply Changes" تمامی تغییرات را ذخیره نمایید.
آخرین بروزرسانی: شنبه 14 دی 1398 9:15:32