پارس دیتا
کد: KB-WP-C2-FA-275
زمان انتشار: یکشنبه 1 مرداد 1402

نحوه ایجاد لینک دانلود در دایرکت ادمین

ساخت لینک دانلود در دایرکت ادمین کاربردهای زیادی دارد. شما می‌توانید از لینک دانلود برای به اشتراک‌گذاری فایل‌ها با افراد مختلف استفاده نمایید. همچنین می‌توانید از لینک دانلود در متن مقالات خود استفاده نمایید یا برای استفاده‌ی کاربران، داخل سایت خود قرار دهید. گاهی لازم است فایلی را در دسترس فرد دیگری قرار دهید و امکان دانلود فایل را به او بدهید. ‌خواهید فایلی که برای آن قابلیت دانلود در نظر می‌گیرید، یک مسیر مشخص داشته باشد. 

مراحل انجام کار به شرح ذیل می باشد:


ابتدا وارد کنترل پنل دایرکت ادمین خود شوید. حال برای اینکه بتوانید برای فایل مورد نظر خود لینک دانلود بسازید، می بایستی فایل خود را در پوشه public_html آپلود نمایید. بطور مثال شما می خواهید برای فایل download که در پوشه public_html بارگزاری کرده اید، لینک دانلود ایجاد نمایید. به منظور ساخت لینک دانلود برای فایل test شما ابتدا باید permission فایل مورد نظر را به عدد 644 تغییر دهید. ممکن است سطح دسترسی فایل مورد نظر شما به صورت پیش فرض 644 باشد.


تغییر سطح دسترسی فایل در دایرکت ادمین

روی نام فایل مربوطه کلیک راست نموده و سپس گزینه set permission را انتخاب نمایید.


مطابق تصویر، شما می‌توانید در قسمت نشان داده شده permission فایل خود را به 644 تغییر دهید. سپس روی گزینه‌ی save کلیک نمایید.
حال برای اینکه بتوانید برای فایل download یک لینک دانلود بسازید و آن را تست نمایید کافی است به ترتیب،نام فولدر و یا فایل مورد نظر را بعد از آدرس اصلی سایت وارد نمایید. نام هر بخش را با / از یکدیگر جدا نمایید.

www.yourdomian.com/download

به این ترتیب شما می‌توانید برای فایل‌های مورد نظر خود در دایرکت ادمین لینک دانلود بسازید. اما در نظر داشته باشید لینکی که به این روش می‌سازید برای همه‌ی افراد قابل دسترس است. بنابراین دقت نمایید که لینک مستقیم اطلاعات مهم شما در دسترس دیگران قرار نگیرد.

آخرین بروزرسانی: یکشنبه 22 مرداد 1402 8:49:57