پارس دیتا
کد: KB-WP-C2-FA-141
زمان انتشار: سه‌شنبه 24 اردیبهشت 1398

نحوه باز نمودن یا مسدود نمودن IP در DirectAdmin

در برخی مواقع نیاز دارید تا آی پی خاصی را در لیست آی پی های مسدود شده در کنترل پنل دایرکت ادمین خود قرار داده و یا از آن خارج نمایید.

  • به پنل دایرکت ادمین خود با کاربری admin متصل شده و از بخش "Extra Features" برروی گزینه "ConfigServer Firewall&Security" کلیک نمایید.

  • در صفحه لود شده برای قرار دادن آی پی در لیست Allow کافیست در بخش "Quick allow" آی پی مورد نظر را در فیلد "Allow IP Address" وارد نموده و در صورت نیاز به توضیح برای آن، فیلد "Comment for Allow" در نظر گرفته شده و در انتها برروی دکمه "Quick Allow" کلیک نمایید. به همین شکل اگر قصد دارید آی پی خاصی را در لیست Deny قرار دهید باید اقدامات مربوطه را در فیلدهای متناظر با آن پیاده سازی نموده و در انتها برروی دکمه "Quick Deny" کلیک نمایید. از قسمت "Quick Unblock" هم برای خارج کردن آی پی مورد نظر از لیست مسدود شده ها استفاده می گرددد. از گزینه های "Firewall Allow IPs" و "Firewall Deny IPs" هم به ترتیب برای مشاهده آی پی های قرار گرفته در لیست Allow ها و مسدود شده ها می توان بهره برد. در صورتیکه می خواهید به سرعت بررسی نمایید که وضعیت یک آی پی در فایروال به چه صورت است در فیلد روبروی "Search for IP" آی پی مورد نظر خود را وارد و برروی دکمه مربوطه کلیک نمایید. در صفحه لود شده در صورت وجود ردی از آی پی مورد نظر گزارش مربوطه قابل رویت می باشد.

  • زمانیکه IPمورد نظر رادر قسمت "Search for IP" جستجو نماییم همانند تصویر ذیل نتیجه آن بدست آمده و توضیحاتی را ارائه می نماید و در صورتیکه که IP مورد نظر در بلاک لیست باشد برای خارج کردن IP از بلاک لیست می بایست بر روی گزینه "Unblock"کلیک نمایید تا وارد صفحه بعدی گردید.

  • در این قسمت با کلیک بر روی گزینه "Return" درخواست شما تایید می گردد و IP مورد نظر شما از بلاک لیست خارج می گردد و مجدد به صفحه قبل بازگردانده می شوید.

آخرین بروزرسانی: سه‌شنبه 24 اردیبهشت 1398 9:24:44