پارس دیتا
کد: KB-WP-C2-FA-211
زمان انتشار: سه‌شنبه 1 تیر 1400

نحوه ایجاد کاربر و اختصاص دادن پلن به کاربر در کنترل پنل SolidCP

Solid CP یک کنترل پنل برای ویندوز است. با داشتن ماژول Solid CP برای HostBill می توانید خدمات هاست اشتراکی و نمایندگی فروش را داشته باشید و به مشتریان خود این توانایی را بدهید که مستقیماً از حوزه مشتری خود، مجهز به کلیه ویژگیهای اساسی، حسابهای خود را مدیریت نمایند. HostBill اتوماسیون کامل تهیه و مدیریت حساب را انجام می دهد، از جمله تعلیق، عدم تعلیق، خاتمه، هماهنگ سازی حساب، بازنشانی رمز عبور، به روزرسانی، کاهش ارزش منابع و موارد دیگر.
نحوه ایجاد کاربر و اختصاص دادن پلن به کاربر در کنترل پنل SolidCP

- ایجاد پلن هاست


1. زمانیکه وارد پنل  SolidCP شدید برای ایجاد پلن های میزبانی همانند تصویر ذیل واردقسمت "Hosting Plans" شوید.
2. برای ایجاد پلن میزبانی جدید همانند تصویر بر روی گزینه "Create Hosting Plan" کلیک نمایید.3. برای ایجاد پلن میزبانی در قسمت "Plan Name" نام مورد نظر را وارد نمایید و در قسمت "Hosting Space" هاست اصلی خود را انتخاب نمایید.
و در قسمت "Quotas" میزان حجم و پهنای باند و سایر دسترسی های لازم را به هاست مورد نظر را تخصیص دهید و ذخیره نمایید.


-ایجاد کاربر جدید


1. برای ایجاد کاربر و یا هاست جدید همانند تصویر ذیل در صفحه اصلی بر روی گزینه "Create Customer" کلیک نمایید.2. در این قسمت اطلاعات مورد نیاز را وارد نمایید و در انتها بر روی "Create"نمایید.3. بعد از ایجاد کاربری هاست می بایست فضای میزبانی نیز به آن اختصاص داده شود در این قسمت بر روی گزینه "Create Hosting space" کلیک نمایید.4. در این مرحله ابتدا در قسمت "Hosting Plan" پلنی که ایجاد نموده اید را انتخاب نمایید و در قسمت "Hosting Space Status"گزینه "Active" را انتخاب نمایید و در قسمت "Domain Name" نام دامنه را وارد نمایید و در قسمت "Web" تیک گزینه"Create Web Site" را فعال نمایید. در صورتیکه نیاز به اکانت FTP دارید می توانید گزینه "Create FTP Account" را فعال نمایید. در انتها برای ایجاد هاست بر روی گزینه "Create Space" کلیک نمایید.5. در این مرحله میزبانی شما ایجاد شده است و می توانید سایت و ایمیل خود را راه اندازی نمایید.


آخرین بروزرسانی: سه‌شنبه 1 تیر 1400 8:49:44