پارس دیتا
کد: KB-SW-FA-9
زمان انتشار: چهارشنبه 7 بهمن 1394

میزبانی اشتراکی چیست؟

میزبانی اشتراکی یا هاست اشتراکی به میزبانی هایی گفته می شود که دارای سرور قدرتمندی است که هاست های زیادی بر روی آن قرار دارد و از منابع آن به صورت مشترک استفاده می نمایند. میزان منابع سخت افزاری بر روی اینگونه سرورها به صورت یکسان میان همه ی کاربران تقسیم می گردد.

میزبانی اشتراکی چیست؟
در این نوع میزبانی با توجه به وب سرویس (مانند Apache ، IIS و ...) و منابع سخت افزاری که برای آن سرور در نظر گرفته شده است تعدادی وب سایت به صورت مشترک بر روی سرور قرار گرفته و سرویس دهی می شوند. امکانات و فضا موجود بین هاست ها تقسیم و بسته به منابع اختصاص داده شده به آنها نظیر Ram , Cpu و...، میزبانی می گردند.
برای هر هاست میزان مشخصی از فضا و پهنای باند تخصیص داده می شود که کاربر استفاده کننده به دانش زیادی در مورد جنبه های مختلف وب هاستینگ نیازی ندارد. معمولا کارشناسان شرکت هاستینگ و دیتاسنتر مسئول نگهداری ساختار شبکه و سخت افزار و برقراری امنیت و به روز رسانی آن هستند.
به طور کلی میزبانی وب اشتراکی مختص افرادی در نظر گرفته می شود که قصد مدیریت یک یا چند وب سایت شخصی را دارند.
امکانات میزبانی اشتراکی:
در میزبانی وب Share با توجه به پلن تهیه شده، امکان تعریف تعداد محدود/نامحدود دامنه وجود دارد که تمامی این دامنه ها می توانند از فضای میزبانی به صورت یکسان و به صورت Share استفاده نمایند ( در برخی از کنترل پنل ها قابلیت تعیین محدوده مجاز مصرف برای مقادیری نظیر Disk Space و Bandwidth برای دامنه های مازاد Add شده وجود دارد). در این نوع میزبانی دسترسی به کنترل پنل میزبانی تمامی دامنه های Add شده تنها با استفاده از مشخصات ( نام کاربری و کلمه عبور) کنترل پنل اصلی امکان پذیر خواهد بود. بدین معنی که جهت مدیریت تمامی دامنه ها تنها یک Control Panel وجود دارد و این کنترل پنل به تنظیمات تمامی دامنه های Add شده دسترسی دارد. در حالت کلی این نوع میزبانی، امکان مدیریت کلیه دامنه های شما با تمامی امکانات در یک account و فقط با یک Control Panel را برای مدیر وب فراهم می سازد.

در این لینک می توانید نحوه ایجاد دامنه مازاد را در پنل میزبانی Helm مشاهده نمائید.
در این لینک می توانید نحوه ایجاد دامنه مازاد را در پنل میزبانی DirectAdmin مشاهده نمائید.
کنترل پنل های میزبانی اشتراکی در پارس دیتا:
در شرکت پارس دیتا پنل میزبانی هاست های اشتراکی ویندوز Helm و هاست های لینوکس DirectAdmin می باشد.
آخرین بروزرسانی: سه‌شنبه 9 آبان 1396 15:53:35