پارس دیتا
کد: KB-WP-C2-FA-220
زمان انتشار: سه‌شنبه 25 خرداد 1400

تبدیل گواهینامه PEM به PFX

فرمت PEM یک نوع فرمت ذخیره‌سازی فایل جهت نگهداری کلیدها و certificateهای رمزنگاری است. نام کامل این فرمت Privacy-enhanced Electronic Mail و پراستفاده‌ترین فرمت ذخیره‌سازی در حوزه‌ی رمزنگاری به‌ ویژه در سیستم‌های متن‌ باز است. برخلاف بیش‌تر استانداردهای ذخیره‌سازی فایل‌های رمزنگاری که محتوا را به‌شکل binary ذخیره می‌کنند، فرمت PEM از base64 برای encoding استفاده می‌ نماید که باعث می‌شود جابه‌جایی و خوانش فایل بسیار آسان‌تر گردد.


    با توجه به این که Certificate خود را از کجا خریداری نموده‌اید یا چگونه آن را تولید نموده‌اید فرمت پیش‌فرض آن متفاوت است. در مواردی که certificate شما با فرمت PEM باشد می‌توانید از دستورات OpenSSL برای تبدیل آن به PFX استفاده نمایید.

  • ابتدا "OpenSSL" را برروی سیستم خود دانلود و نصب نمایید.
  • سپس فایل .PEM و .key که از شرکت ارائه دهنده SSL دریافت نموده اید را در مسیر نصب، پوشه bin قرار دهید.
  • OpenSSL را اجرا نموده.
  • سپس در صفحه Command Promt وارد مسیر OpenSSL پوشه bin شوید. به طور مثال ":d" وارد نموده و سپس Enter نمایید پس از آن مسیری که OpenSSL در آن قرار دارد را وارد نمایید. دقت داشته باشید می بایست به مسیری که پوشه "bin" در آن قرار دارد اشاره نمایید تا دستوراتی که می خواهید وارد نمایید، اجرا گردد.

  • حال دستور زیر را اجرا نمایید و بجای "file.key" نام فایل Key خود را قرار داده و بجای "file.pem" نام فایل PEM را قرار دهید و Enter نمایید.
    openssl pkcs12 -inkey File.key -in file.pem -export -out file.pfx

  • در این مرحله می بایست یک پسورد برای فایل pfx در نظر بگیرید و سپس اینتر نمایید، در نهایت فایل pfx در مسیر مذکور ایجاد می گردد.

آخرین بروزرسانی: سه‌شنبه 25 خرداد 1400 9:49:51