پارس دیتا
کد: KB-WP-C2-FA-150
زمان انتشار: دوشنبه 15 مهر 1398

رفع خطای Sql server 'Saving changes is not permitted' Prevent saving changes that require table re-creation

اگر از هاست ویندوز استفاده می نمایید و احتمالا با دیتابیس MSSQL اقدام به مدیریت وبسایت خود می نمایید، ممکن است گاهی جهت ویرایش برخی از جداول به Management Studio مراجعه و سعی در تغییر بخشی از جدول مورد نظر نمایید. اما گاهی اوقات ویرایش جدول به این سادگی نیست و ممکن است حتی با خطا مواجه گردید.

این خطا معمولا در مواردی ظاهر می گردد که تغییر مورد نظر در سیستم Microsoft SQL Server به گونه ای تعریف شده تا شما را ملزم به حذف جدول و ایجاد مجدد آن نماید. بنابراین این خطا ظاهر می گردد تا اعلام نماید که نمی توانید بدون حذف و ایجاد مجدد جدول، اقدام به اعمال تغییر مورد نظر نمایید!

Saving changes is not permitted. The change you have made requires the following table to be dropped and re-created. You
have either made changes to a table that can't be recreated or enabled the option prevent saving changes that require the
table to be re-created.

البته هر محدودیتی احتمالا یک راه حل دارد به خصوص اینکه Microsoft آن را طراحی کرده باشد. بنابراین برای رفع خطای فوق مراحل زیر را دنبال نمایید:


  • به "Management Studio" لاگین نمایید سپس از منو بالای صفحه گزینه "Tools" و سپس "Options" را انتخاب نمایید.
  • از منوی کنار، گزینه "Designers" را برگزینید و گزینه "Prevent saving changes that require table re-creation" را غیر فعال و سپس در انتها دکمه "OK" را اعمال نمایید.
  • ممکن است پس از طی مراحل بالا و سعی مجدد برای تغییر جدول، مجدد با خطای دیگری به شکل زیر مواجه شوید: Warning were encountered during the pre-save validation process, and might result in a failure during save. Do you want to continue attempting to save. این پیام تنها یک هشدار است، کافیست دکمه YES را انتخاب نمایید تا تغییرات ذخیره شوند.
    توصیه می گردد پس از اعمال تغییرات مورد نظر، چکباکس گزینه Prevent saving changes that require table re-creation را مجدد فعال نمایید.
آخرین بروزرسانی: دوشنبه 15 مهر 1398 9:23:15