پارس دیتا
کد: KB-SW-C2-FA-116
زمان انتشار: پنجشنبه 7 تیر 1397

نحوه ایجاد DKIM در اسمارتر میل

DKIM (Domain Key Identified Mail) یک سیستم تصدیق هویت ایمیل می باشد که جهت شناسایی حقه های پست الکترونیکی طراحی گردیده است. این مکانیزم امکانی را فراهم می نماید که میل سرور های گیرنده ی ایمیل بررسی نمایند که ایمیل دریافتی از Domain مربوطه توسط مدیریت دامنه مجاز و تائید شده باشد. یک امضای دیجیتال شامل پیغامی است که می تواند توسط دریافت کننده از طریق Public Key امضا کننده که در DNS zoneدامنه قرار داده شده است اعتبار سنجی شود.

جهت تعریف DKIM در دامنه مورد نظر می بایست ابتدا کلید عمومی (Public Key) را در میل سرور تولید نمایید و کلید عمومی تعریف شده را با عنوان یک رکورد txt در DNS Zone دامنه خود ایجاد نمایید. برای تعریف DKIM نیاز دارید که از طریق یک ایمیل اکانت با دسترسی Administrator وارد سرویس ایمیل خود شوید.


  • با استفاده از مسیر ذیل صفحه مدیریت ایمیل در Smartermail را باز نموده، سپس نام کاربری و کلمه عبور مربوط به اکانت ایمیل admin را وارد و سپس بر روی گزینه "Login" کلیک نمایید.
    http://mail.yourdomain.com

  •   بعد از ورود به سرویس ایمیل از نوار منوی سمت چپ وارد قسمت "Settings" شده، سپس شاخه  "Advanced Settings" را باز نموده و روی گزینه "Mail Signin" کلیک نمایید.

  • سپس از بالا وارد قسمت "Certificate" شده و در بخش "Selector" نام دلخواهی مانند "Key" وارد نمایید. سپس روی دکمه "Generate Key" کلیک نمایید.

  • پس از این که کلید مورد نظر تولید شد، می بایست از اطلاعات تولید شده جهت ایجاد رکورد txt در DNS Zone دامنه استفاده نمایید. جهت انجام این کار ابتدا نحوه تعریف رکورد ها در DNS Zone را مطالعه نمایید. پس از ورود به قسمت DNS Zone Editor یک رکورد جدید ایجاد نمایید و مطابق تصویر زیر اطلاعات دریافتی در میل سرور را وارد نمایید: در قسمت "Record Type" نوع "TXT" را انتخاب نمایید. در قسمت "Record Name" مقدار "key._domainkey" را وارد نمایید. در قسمت "Record Data" متن تولید شده در قسمت TXT Record Value را وارد نمایید. در پایان روی گزینه "Save" کلیک نمایید.

  • پس از طی مراحل زیر DKIM به درستی بر روی دامنه شما تنظیم شده است.

  • جهت اطمینان از صحت عملکرد این مورد می توانید در سایت mxtoolbox.com اطلاعات مربوط به دامنه و Selector را وارد نموده و نتیجه را مشاهده نمایید. در صورتی که در قسمت DKIM Check اطلاعات مربوط به رکورد txt ایجاد شده را نمایش داد به این معنی است که DKIM به درستی بر روی دامنه شما تنظیم گردیده است.

آخرین بروزرسانی: پنجشنبه 7 تیر 1397 9:24:25