پارس دیتا
کد: KB-SW-C2-FA-98
زمان انتشار: دوشنبه 13 آذر 1396

استفاده از RSS در Outlook

RSS پدیده‌ای است كه امكان جمع‌آوری اطلاعات و اخبار را از سایت‌های مختلف فراهم می‌ نماید بدون این كه مجبور باشید از سایتی به سایت دیگر سر بزنید. تعداد بسیار زیاد منابع و موضوعات مختلف، باعث می گردد نتوانید به همه اخبار در سریعترین زمان ممکن دسترسی داشته باشید. یکی از امکانات برنامه Outlook امکان Rss Reader می باشد. توسط این امکان می توان RSS منابع خبری را اضافه نمود و با یک نگاه، کلیه اخبار در موضوعات مختلف را مطالعه نمود.

نحوه فعال نمودن "Rss" در "Outlook"

 • به وب سایت مورد نظر رفته و در گوشه و کنارهای آن، دنبال آیکون "RSS" بگردید و روی آن کلیک نمایید.

 • در صورتی که قصد دارید سایت منتخب شما خبری باشد، مطمئناً اخبار RSS آنها دسته بندی شده است. مثلاً گروه سیاسی، اقتصادی، ورزشی، عکس و… در تصویر زیر مشاهده می نمایید که خبرگزاری فارس به چه صورت اخبار خود را دسته بندی نموده است. به طور مثال بر روی گروه ورزشی کلیک راست نموده و گزینه "Copy Link Location" را انتخاب نمایید.

 • در برنامه Outlook روی گزینه "RSS Feeds" راست کلیک نموده و گزینه "Add a New RSS Feed" را انتخاب نمایید.

 • در کادر جدید می توان آدرس RSS Feed که Copy نموده اید را در این کادر وارد نموده و گزینه "Add" را انتخاب نمایید.

 • اکنون کادر کوچکی ظاهر می گردد که در آن سه گزینه برای انتخاب وجود دارد. اگر می خواهید RSS ها به ایمیل پیش فرض شما انتقال یابند، کلید "Yes" را انتخاب نمایید. با انتخاب yes، تمام اخبار امروز به outlook منتقل می گردد و می توانید آنها را مشاهده نمایید. از این پس هر خبری در وب سایت مورد نظر درج شود، بلافاصله به outlook شما ارسال می گردد. اگر کلاً منصرف شده اید می توانید "No" را انتخاب نمایید. همچنین اگر می خواهید RSS ها به ایمیل دلخواه شما منتقل گردند؛ یعنی از طریق ایمیل دیگری می خواهید آنها را دریافت نمایید، روی گزینه "Advanced" کلیک نمایید تا پنجره تنظیمات ظاهر گردد.

 •   در قسمت "Feed name" نام Rss را وارد نمایید. با کلیک روی گزینه "Change Folder" می توانید مسیر ذخیره سازی فایلهای Rss را انتخاب نمایید.

 • پس از کلیک روی ایمیل یا فولدر موردنظر در سمت چپ کادر، با کلیک روی "New folder" در سمت راست، کادر جدیدی برای انتخاب نام پوشه باز می گردد. نام مورد نظر را وارد نموده سپس روی گزینه "OK" کلیک نمایید.

 • همان طور که در تصویر زیر مشاهده می نمایید، پوشه با نام موردنظر ایجاد گردیده است.

 • در گام آخر به مدیریت و نحوه استفاده از اخبار می پردازیم. برای مشاهده خبر کافی است روی خبر مورد نظر کلیک نمایید و در کادر سمت راست، روی "View article" کلیک نمایید تا صفحه خبر باز گردد.

 • علامت خوانده نشده: اگر خبری را دوست ندارید بخوانید ولی حالت خوانده نشده شما را آزار می دهد، کافی است یک بار روی آن کلیک نمایید و یا روی آن راست کلیک نموده و گزینه "mark as read" را انتخاب نمایید. اگر هم خبری را می خواهید بعدا مجدد آن را بخوانید، می توانید راست کلیک نموده و "mark as unread" را انتخاب نمایید تا علامت خوانده نشده داشته باشد.

 • جستجوی خبر: برای این کار کافی است تا در کادر بالای خبرها، دسته مورد نظر را انتخاب نمایید. مثلاً با انتخاب "Current Folder"، آیتم های موجود در پوشه پیش رو را جستجو نمایید و یا با انتخاب "All Outlook items"، عنوان مورد نظر را در تمام ایمیل های آتلوک جستجو نمایید. سپس عنوان مورد نظر را در کادر "Search" تایپ نمایید.

 • دانلود و ذخیره خبر: برای دانلود کردن صفحه خبر و ذخیره آن در هارد دیسک، روی خبر مورد نظر راست کلیک نموده و گزینه "Download content" و سپس "Download article" را انتخاب نمایید. با این کار صفحه مورد نظر دانلود می گردد. برای ذخیره کردن آن، همانطور که در تصویر ذیل نمایش داده شده است، روی گزینه "Full article.htm" که در روبروی آیکون "Message "قرار دارد کلیک نمایید.

آخرین بروزرسانی: سه‌شنبه 14 آذر 1396 11:09:14