پارس دیتا
کد: KB-SW-C2-FA-122
زمان انتشار: چهارشنبه 11 مهر 1397

نحوه ست نمودن ایمیل بصورت POP3 در سیستم عامل IOS11

نسخه هوشمند نرم افزار مدیریت ایمیل که روی سیستم عامل iOS ارائه گردیده است، همانند نرم افزارهای مشابه مانند Microsoft Outlook و Mozilla Thunderbird، به کاربر این امکان را می دهد که در هر زمانی که تلفن همراه یا Tablet به شبکه اینترنت متصل شود، بتواند ایمیل های ارسال شده به اکانت ایمیل خود را توسط این نرم افزار دریافت نموده و به این ایمیل ها پاسخ داده و یا ایمیل جدید ارسال نماید.
این نرم افزار همچنین قابلیت مرور ایمیل ها در زمان عدم اتصال به شبکه اینترنت و آرشیو ایمیل های قدیمی جهت دسترسی های بعدی را فراهم می سازد.
اکانتهای ایمیل در 2 حالت POP3 و IMAP قابل تنظیم می باشد.
pop3 یک پروتکل لایه Application می باشد که جهت دریافت ایمیل از یک سرور راه دور بر روی سیستم Local کاربر، توسط یک ارتباط TCP/IP به پورت شناخته شده 110 گوش می دهد. امکاناتی نظیر دریافت یک کپی از ایمیل های قسمت Inbox سرور Mail و قابلیت چک نمودن یک اکانت ایمیل توسط چند فرد متفاوت، از ویژگی های این پروتکل، می باشد. از این طریق می توان بدون مراجعه به سرور Mail، ارسال و دریافت ایمیل های خود را انجام دهید.
 • ابتدا وارد قسمت Settings در iPhone شده و گزینه "Accounts & Passwords" را انتخاب نمایید.
 • سپس گزینه "Add Account" را انتخاب نمایید.
 • گزینه "Other" را انتخاب نمایید.
 • گزینه "Add Mail Account" را انتخاب نمایید.
 • دراین بخش نام، آدرس ایمیل، پسورد و توضیحات مربوط به اکانت ایمیل خود را به ترتیب در قسمت های "Name" و "Email" و "Password" و"Description" وارد نمایید و سپس گزینه "Next" را انتخاب نمایید.
 • حال برگه "POP" را انتخاب نموده و در قسمت "Incoming Mail Server"، آدرس Incoming Server، آدرس ایمیل و کلمه عبور مربوط به اکانت ایمیل خود را به ترتیب در قسمت های "Host Name" و "User Name" و "Password" وارد نمایید.
  در سرورهای پارس دیتا، آدرس Incoming Server به صورت "mail.yourdomain" می باشد. همچنین می توان به جای این نام، آدرس IP مربوط به آن را قرار داد. جهت بدست آوردن آدرس IP مربوط به Incoming Mail Server سایت خود پس از اجرای محیط Command Prompt ویندوز از طریق مسیر Start >> All Programs >> Accessories >> cmd فرمان ذیل را فراخوانی نمایید.

  Ping mail.yourdomain

  به جای عبارت yourdomain می بایست نام دامنه خود را وارد نمایید.
 • در قسمت "Outgoing Mail Server"، آدرس Outgoing Server، آدرس ایمیل و کلمه عبور مربوط به اکانت ایمیل خود را به ترتیب در قسمت های "Host Name" و "User Name" و "Password" وارد نمایید و سپس "Save" نمایید.
  در سرورهای پارس دیتا، آدرس Outgoing Server به صورت "mail.yourdomain" می باشد. همچنین می توان به جای این نام، آدرس IP مربوط به آن را قرار داد. جهت بدست آوردن آدرس IP مربوط به Outgoing Mail Server سایت خود پس از اجرای محیط Command Prompt ویندوز از طریق مسیر Start >> All Programs >> Accessories >> cmd فرمان ذیل را فراخوانی نمایید.

  Ping mail.yourdomain

  به جای عبارت yourdomain می بایست نام دامنه خود را وارد نمایید.

  در صورتی که از خدمات اینترنتی ISP هایی نظیر داتک، مبین نت و شاتل استفاده می نمایید، جهت دریافت تنظیمات این قسمت، می بایست با واحد پشتیبانی مربوط به این شرکت ها تماس حاصل نمایید.
 • در این مرحله، جهت غیر فعال نمودن SSL گزینه"Yes" را انتخاب نمایید.
 • سپس گزینه "Save" را انتخاب نمایید.
 • در قسمت "Account" اکانت ایمیل خود را انتخاب نمایید تا وارد قسمت تنظیمات مربوط به آن شوید و سپس گزینه SMTP را انتخاب نمایید.
 • وارد قسمت "PRIMARY SERVER"شوید.
 • در قسمت "Outgoing Mail Server" و در فیلد "Server Port"، پورت "25" را وارد نمایید.
  در صورتی که از خدمات اینترنتی ISP هایی نظیر داتک، مبین نت و شاتل استفاده می نمایید، در فیلد "Server Port"، پورت "587" را وارد نمایید.
 •  تنظیمات قسمت "Advanced" مربوط به اطلاعات incoming می باشد که پورت POP3 بصورت default در آن 110 نمایش داده می شود.
 • روی گزینه "Done" کلیک نمایید. در صورت صحت انجام مراحل بالا، Send/Receive بدون مشاهده خطا انجام خواهد شد.
آخرین بروزرسانی: چهارشنبه 11 مهر 1397 9:56:48