پارس دیتا
کد: KB-SP-K1-FA-22
زمان انتشار: دوشنبه 7 اردیبهشت 1394

نحوه افزایش upload_max_filesize از طریق فایل htaccess. در سیستم عامل لینوکس

در سرورهای میزبانی وب تمامی تنظیمات مربوط به زبان برنامه نویسی php مانند امكان فعال كردن نمایش خطای php، اعمال محدودیت برای حجم آپلود فایل و ... در فایلی به نام php.ini ذخیره می شوند. از آنجایی كه در سرورهای میزبانی اشتراكی امكان دسترسی به این فایل برای كاربران به دلایل امنیتی وجود ندارد در سرویس های میزبانی لینوكس امكان اعمال برخی از تغییرات از طریق فایلی بدون اسم كه با پسوند htaccess برای وب سرور شناخته می شود مقدور است.
برای افزایش میزان حجم مجاز آپلود فایل بر روی میزبانی می بایست مقدار پارامتری تحت عنوان upload_max_filesize تغییر پیدا كند. برای اعمال این تغییر در فایل htaccess. نیز می توانید مطابق راهنمای ذیل عمل نمائید.
 • با استفاده از مسیر "http://yourdomain:2222" وارد صفحه Login کنترل پنل میزبانی DirectAdmin شوید، سپس نام کاربری و کلمه عبور را جهت ورود به آن وارد نمائید.
  به جای yourdomain می بایست نام دامنه خود را درج نمائید.
  تصاویر تهیه شده مربوط به کنترل پنل DirectAdmin می باشد و در صورت متفاوت بودن Control Panel ، می بایست مراحل مربوط به آن کنترل پنل انجام گردد.
 • دراين مرحله روي گزينه"File Manager" كليك نمائيد.
 • در این مرحله، بر روی پوشه "Public_html" کلیک نمائید.
 • در اين مرحله فايل htaccess. را مشخص كرده و تيك آن را فعال نموده و در نهايت با انتخاب گزینه "Edit"، این فایل را در حالت ویرایش قرار دهید.
 • نمونه كدهای قابل استفاده در فايل htaccess. به شرح زیر می باشد:
  php_value upload_max_filesize 30M
آخرین بروزرسانی: دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 9:44:00