پارس دیتا
کد: KB-SD-K1-FA-25
زمان انتشار: شنبه 24 فروردین 1398

نحوه ایجاد دامنه در IIS8

 برای اینکه بتوانید وب سایت خود را در معرض استفاده دیگران قرار بدهید حتما نیاز به یک وب سرور دارید و در صورتیکه از ویندوز استفاده می نمایید بهترین راهکار استفاده از IIS است. IIS8 نسبت به نسخه های قبلی خود که 6 و 7 بودند بسیار تفاوت کرده است و امکانات بسیاری از جمله امکانات امنیتی به آن اضافه نموده است. این نسخه جدید طوری است که به نظر می رسد مایکروسافت توانسته در رقابت با Apache که یک وب سرور قدرتمند لینوکسی است گوی رقابت را بدست بگیرد و از نظر سرعت و کارایی از آن جلو بیافتد.

جهت اطلاع از چگونگي ایجاد دامنه به صورت دستی در IIS8 مراحل ذیل را دنبال نمایید:

 • ابتدا می بایست محیط IIS را باز نموده و سپس بر روي "Site" كليك نموده و مطابق تصوير گزينه "Add webSite" را انتخاب نمایید.
 • مطابق تصوير تنظيمات مربوطه را به صورت ذيل انجام دهید.
  در كادر "Site Name" نام وب سايت كه همان دامنه مي باشد را درج نمایید.
  در كادر "Physical Path"مسیر فیزیکی قرار گرفتن فایل های مربوط به وب سایت را مشخص نمایید، اگر این مسیر هنوز ایجاد نشده است از همین کنسول میتوانيد آنرا ایجاد و فایل های مربوط به وب سایت را در آن قرار دهید.
  در كادر "Type"میبایست پروتکل http انتخاب گردد.
  در كادر "IP Address" از لیست باز شونده آدرس IP مورد نظر خودتان برای وب سایت را تعیین نمایید و در صورتیکه مطمئن نیستید گزینه All Unassigned را انتخاب نمایید تا تنظیمات پیشفرض ملاک قرار بگیرند.
  در كادر "Host Names" اگر می خواهید وب سایت شما به نام های دیگر هم پاسخگو باشد و به آنها جواب دهد می توانید آنها را تعیین نمایید. پیشنهاد می گردد در این کادر همان نامی که در قسمت Site name قرار داده اید را اضافه نمایید.
 • در اين مرحله تيك گزينه "Start website immediately" را فعال نمایيد. فعال نمودن اين گزينه سبب اجرا شدن بلافاصله سايت مي گردد. سپس بر روي گزينه "Ok" كليك نمایید.
 • چنانچه مراحل را به درستي انجام داده باشيد دامنه ايجاد شده در اين قسمت قابل مشاهده مي باشد.
 • مطابق تصوير بر روي گزينه "bindings" كليك نمایید تا رکورد مربوط به www در آن ایجاد گردد.(منظور این می باشد اگر این رکورد ایجاد نگردد،زمانی که نام سایت را در مرورگر با www وارد نمایید به طور مثال: www.parsdata.info سایت نمایش داده نمی شود.) 
 • در اين مرحله مطابق تصوير براي انجام تنظيمات بر روي گزينه "Add" كليك نمایید.
 • در اين مرحله مطابق تصوير تنظيمات لازم را انجام داده و سپس بر روي "Ok" كليك نمایید.
 • چنانچه تنظيمات را به درستي انجام داده باشيد دامنه مربوطه را با پيشوند  "www" مشاهده مي گردد.
آخرین بروزرسانی: شنبه 24 فروردین 1398 9:19:14