پارس دیتا
کد: KB-WP-C2-FA-221
زمان انتشار: چهارشنبه 16 تیر 1400

نحوه نصب SourceGuardian در لینوکس

sourceguardian یک نرم افزار تجاری است که اسکریپت های php را به صورت ایمن، کامپایل و رمزگذاری می نماید. به این ترتیب کد شما قابل مشاهده و ویرایش نمی باشد. می توانید فایل های خود را بر اساس IP سرور در جایی که باز می شوند و یا بر اساس نام دامنه، آدرس MAC یا یک دوره زمانی مشخص قفل نمائید. به این ترتیب نمی توان از فایل ها در کامیپوتر دیگری یا در دامنه دیگری یا خارج از بازه زمانی مشخص استفاده نمود.


قبل از فعال نمودن SourceGuardian Loader می بایست به این موارد توجه داشته باشید:

 • SourceGuardian Loader  منبع باز و یا open source نمی باشد، به این منظور به این مورد تاکید می شود که نحوه کار آن قابل مشاهده نمی باشد.
 • با به روزرسانی PHP، نرم افزار موجود SourceGuardian Loader با نسخه های جدیدتر PHP کار نمی نماید و می بایست نسخه ی مربوط به اسکریپت را ارتقا دهید.
 • با استفاده از این نوع اسکریپت ها وابسته با شرکتی که SourceGuardian را تولید می کند هستید، اسکریپت شما فقط تا زمانی که آنها به ایجاد نسخه های SourceGuardian Loader که با نسخه های جدید PHP کار می نماید، کار خواهد نمود.

جهت فعال سازی SourceGuardian مراحل زیر را دنبال نمائید:


 • جهت پیدا نمودن مسیر php.ini از دستور ذیل استفاده نمائید.
  php --ini
 • پس از پیدا نمودن مسیر، حال فایل php.ini سرور را باز نمائید.
  nano /usr/local/lib/php.ini
 • حال می بایست عبارتی که در ذیل به آن اشاره شده را در آن جایگذاری نمائید.
  extension=ixed.5.5.lin
  توجه نمائید، فایل lin که قرار می دهید، بسته به ورژن PHP سرور می بایست انتخاب شود، برای مثال ixed.5.6.lin اشاره به ورژن 5.6 PHP دارد و می بایست متناسب با ورژن مدنظر آن را قرار دهید.
 • در فایل php.ini می بایست extension_dir به صورت ذیل به منظور تعیین دایرکتوری حاوی فایل‌های سورس گاردین تغییر داده شود و فایل ذخیره گردد.
  extension_dir = /usr/local/lib/extensions

  توجه به این مورد نیز داشته باشید، که مسیر پیش فرض Extension ها به شرح ذیل می باشد، برای سهولت در پیدا نمودن این مسیر یک فایل Info.php در روت میزبانی قرار دهید و از روی آن فایل مورد را پیدا نمائید.

  /usr/local/php56/lib/php/extensions/no-debug-non-zts-20131226

 • سپس به مسیر ذکر شده مراجعه نمائید. در صورتی که پوشه extentions وجود نداشت می بایست آن را ایجاد نمائید.
  /usr/local/lib/extensions
 • حال وارد آدرس سایت SourceGuardian شوید و با توجه به سیستم عامل مورد استفاده فایل SourceGaurdian را دانلود نموده و از حالت فشرده خارج نمائید.

  جهت اطلاع از نوع سیستم عامل خود می توانید از دستورات ذیل استفاده نمائید.

  uname

  و یا

  uname -i

آخرین بروزرسانی: چهارشنبه 16 تیر 1400 9:01:20