پارس دیتا
کد: KB-WP-C2-FA-148
زمان انتشار: یکشنبه 13 مرداد 1398

نحوه ایجاد کرون جاب بکاپ گیری روی سرور(کنترل پنل دایرکت ادمین)

یکی دیگر از امکانات پنل DirectAdmin قابلیت بکاپ گیری اتوماتیک می باشد، در سرویس های اختصاصی با کمک این قابلیت می توانید مشخص نمایید که از چه سایت هایی، در چه زمانی و در کجا بکاپ گرفته شود. مراحل ایجاد بکاپ خودکار به شرح ذیل می باشد.

 • پس از ورود به کنترل پنل دایرکت ادمین در قسمت "Admin Level" وارد قسمت "Admin Backup/Transfer" شوید.
 • در این بخش در قسمت "Create Backup" تنظیمات را مطابق تصویر انجام دهید:

 • در قسمت Step 1: Who می توانید اکانت هایی که قصد دارید از آنها نسخه پشتیبان تهیه گردد را انتخاب نمایید. با علامت زدن گزینه All Users از تمام اکانت های شما نسخه پشتیبان تهیه می گردد.
  در قسمت Step 2: When زمان ایجاد نسخه پشتیبان را تنظیم نمایید. اگر روی Now باشد پس از کلیک روی دکمه submit عملیات پشتیبان گیری شروع می گردد و پس از پایان در روزهای دیگر نسخه پشتیبان گرفته نمی شود اما درصورتی که Cron Schedule انتخاب گردد می توانید زمانی را مشخص نمایید که به عنوان مثال هر روز نسخه پشتیبان گرفته شود. روش مشخص کردن زمان : به عنوان مثال شما قصد دارید هر روز به ساعت سرور شما ساعت 5 صبح نسخه پشتیبان گرفته شود. کافیست قسمت های Day of Week و Month و Day of Month روی * قرار دهید و Hour را 5 و Minute را 0 وارد نمایید.
  در قسمت Step 3: Where می توانید مسیر ذخیره شده را تنظیم نمایید. اگر روی Local باشد یعنی نسخه پشتیبان شما روی همان سرور ذخیره شود و شما می توانید مسیر آن را مشخص نمایید. اگر روی Ftp باشد شما می توانید با استفاده از یک اکانت ftp نسخه پشتیبان سایت های خود را به سرور دیگری منتقل نمایید.
  در قسمت Step 4: What می توانید مشخص نمایید که از کدام قسمت ها نسخه پشتیبان گرفته شود که بهتر است تمام آنها علامت داشته باشند یعنی روی All Data تنظیم شده باشد.
  سپس با کلیک روی "submit" می توانید تغییرات را ذخیره نمایید.
آخرین بروزرسانی: یکشنبه 13 مرداد 1398 9:44:19