پارس دیتا
کد: KB-SW-C2-FA-114
زمان انتشار: یکشنبه 19 فروردین 1397

استفاده از Cloud Flare

شبکه تحویل محتوا یا همان Content Delivery Network که به اختصار CDN نامیده می‌شود، به مجموعه ای از سرورها گفته می شود که به صورت شبکه ای در چندین نقطه از جهان استقرار یافته و به صورت جغرافیایی تقسیم گردیده اند. با بکارگیری CDN، محتوا با توجه به موقعیت جغرافیایی کاربر از طریق نزدیک‌ترین سرور ارائه می گردد در نتیجه سایت برای بازدید کنندگان در کمترین زمان بارگذاری شده و عملکرد بسیار بهتری نیز خواهد داشت.
CloudFlare بهترین ویژگی‌ها در زمینه سرویس رایگان CDN را برخوردار می باشد و به صورت کاملا تخصصی بر مبحث DDos و حملات کاربری، با کمک فایروالی که دارد فعالیت می نماید. با راه‌اندازی cloudflare کاربر name-server های این سرویس را در دامنه خود تنظیم می نماید و در نتیجه هر درخواستی که به طرف سایت بیاید از فیلتر cloudflare عبور می‌ نماید به این ترتیب راه دسترسی روبات‌ها و هکرها به سایت بسته می‌شود و با عبور تمام ترافیک سایت از داخل cloudflare سایت در برابر هرنوع دسترسی غیر مجازمصون می‌گردد.


  • ابتدا وب سایت رسمی cloudflare را باز نموده، سپس همانند تصویر به قسمت "Sign Up" مراجعه نمائید.  

  • همانطور که در تصویر نمایش داده شده است برای عضویت در سایت می بایست یک ایمیل به همراه یک رمزعبود وارد گردد.

  • در این بخش نام دامنه مورد نظر را وارد نمائید سپس روی گزینه "Add Site" کلیک نمائید.

  • این بخش شامل توضیحاتی از نوع سرویس دهی کلودفلر می باشد، متن را مطالعه نموده سپس روی گزینه"Next" کلیک نمائید.

  • در این قسمت امکان انتخاب پلن وجود دارد که می بایست پلن "Free" را انتخاب نمائید و سپس گزینه "Confirm Plan" را انتخاب نمائید.

  • در این مرحله لیست dns رکوردهای دامنه که شامل ساب دامنه ها نیز می گردد نمایش داده می شود، در ستون "Status" می توانید مشخص نمایید که می خواهید چه رکوردهایی cloud فعال باشد و یا با کلیک بر روی آیکون ابر آن را غیرفعال نمایید. بر روی رکورد هایی مانند MX هرگز کلود فلر ایجاد نمی گردد. سپس روی گزینه "Continue" کلیک نمائید.

  • در پایان دو "Name Server" از سمت کلودفلر داده می شود که می بایست به روی دامنه ست گردد جهت ادامه مراحل "Continue" را انتخاب نمائید.

  • پس از این مرحله، اقدامات لازم انجام گردیده است، به صفحه ی اصلی سایت و تب Overview منتقل خواهید شد. ابتدا وضعیت یا "Status" سایت شما بر روی "Pending" یا معلق قرار دارد. در این حالت می بایست مدت زمانی را منتظر بمانید. با کلیک بر روی "Recheck Nameservers" می توانید وضعیت DNS ها را بررسی نمایید. پس از اعمال تنظیمات وضعیت سایت به Active تغییر می نماید.

آخرین بروزرسانی: یکشنبه 19 فروردین 1397 9:18:45