پارس دیتا
کد: KB-WP-C2-FA-198
زمان انتشار: سه‌شنبه 26 مرداد 1400

عدم نمایش صحیح حجم در directadmin

در صورتی که حجم مصرف شده هاست کمتر از میزان نشان داده شده در Directadmin باشد جهت رفع این مشکل موارد زیر را بررسی نمایید.

 • با توجه به اینکه در دایرکت ادمین در بازه های زمانی چند ساعته فضای هاست بروز می گردد، جهت بروز شدن لحظه ای تغییرات لازم است گزینه "Site Summary /Statistics/Logs" را در کنترل پنل انتخاب نموده و سپس دکمه "Update" مقابل "Disk Usage" را انتخاب نمایید. اگر با این اقدام همچنان حجم نشان داده شده با حجم فایل ها همخوانی نداشت گام دوم را انجام دهید.

 • ممکن است فایل هایی با مالکیت سایت در مسیر های دیگری در سرور بجز /home/user وجود داشته باشند، مانند مواقعیکه فایل بکاپ را در مسیری خارج از هاست اکسترکت می نمایید. در اینگونه موارد جهت یافتن مسیرهایی که فایل ها وجود دارند بصورت زیر اقدام نمایید:


  - فایل passwd را باز نمایید:
  nano /etc/passwd

  - یوزر مورد نظر را در این فایل جهت یافتن "uid"  آن جستجو نمایید. بعنوان مثال در نمونه زیر عدد 525 بعنوان uid یوزر example می باشد. عدد 527 نیز gid می باشد.
   example:x:525:527::/home/example:/bin/false

  - سپس دستور زیر را اجرا نمایید: (توجه داشته باشید Uid ای که از مرحله قبل پیدا نموده اید را جایگزین 525 نمایید)
  find / -type f -uid 525 -exec echo -n -e {}"\0" \; | du -hc --files0-from=- > t.txt

  با اجرای دستور بالا جستجو در کلیه دایرکتوری های سرور انجام شده و مسیرهای مرتبط با هاست در فایل t.txt در مسیری که دستور را اجرا نموده اید، ذخیره می گردد. اجرای این دستور کمی زمانبر می باشد، پس از اتمام جستجو فایل t.txt را باز نموده و مسیرهایی که فایل ها در آن وجود دارند را بررسی و در صورت عدم نیاز آن ها را حذف نمایید.

 • همچنین ممکن است این فایلها در مسیر "Temp" سرور ذخیره شده باشند. درصورتی که در temp سرور، فایلی با نام میزبانی مد نظر وجود داشت می بایست نسبت به حذف آن اقدام نمایید.

   cd /tmp 

  و
   cd /home/tmp 
آخرین بروزرسانی: سه‌شنبه 26 مرداد 1400 9:20:21