پارس دیتا
کد: KB-SW-C2-FA-111
زمان انتشار: یکشنبه 5 فروردین 1397

ریدایرکت http به https در ویندوز با URL Rewrite

در صورتی که برای وب سایت خود گواهینامه SSL تهیه نموده اید و تمایل دارید سایت تنها به صورت https و با گواهینامه SSL باز گردد لازم است تغییراتی در تنظیمات ایجاد نمایید. برای این کار چند روش وجود دارد از جمله ریدایرکت، تغییرات در کانفیگ دیفالت داکیومنت و استفاده از ماژول URL Rewrite که در این مطلب به URL Rewrite پرداخته می شود.  • بعد از نصب ماژول "URL Rewrite 2.0" از منوی "Sites" در "IIS" وب سایت مورد نظر را انتخاب و روی گزینه "URL Rewrite" دوبار کلیک نمایید.


  • در صفحه باز شده از سمت راست و در بخش "Actions" گزینه "Add Rules" را انتخاب نمایید و در صفحه ای که باز می گردد "Blank Rule" را باز نمایید.

  • در صفحه جدیدی که باز می گردد یک نام به rule اختصاص دهید به عنوان مثال: "Redirect http pages to https" و در بخش :"Requested URL" از بخش "Match URL" گزینه "Matches the Pattern" را انتخاب نمایید. مقدار "Using" را برابر "Wildcards" قرار دهید و در بخش "pattern" کاراکتر ستاره "*" قرار دهید. گزینه "Ignore case" به صورت پیش فرض انتخاب شده و تغییر نمی کند.

  • در بخش "Condition" دکمه "add" را انتخاب نمایید. مقدار "Condition input" را به این شکل تعریف نمایید: "{HTTP_HOST}" و مقدار "Check if input string": را "Does Not Match the Pattern" و مقدار "pattern" را نام دامنه خود به عنوان مثال "www.parsdata.com" تعریف نمایید:

  • مجدد دکمه "Add" را انتخاب نمایید و در بخش "Condition input" این مقدار را وارد نمایید: "{HTTPS}" در بخش "check if" گزینه "Matches the pattern" را انتخاب و مقدار "Pattern" را "Off" قرار دهید.

  • در بخش "server variables" تغییری انجام نمی گردد و در بخش "Action" مطابق تصویر زیر "Action Type" را "Redirect" و در "Action Properties" مقدار "Redirect URL" را به این شکل قرار می دهیم: "{https://www.parsdata.com/{R:0" و "Redirect Type" را "Permanent 301" ودکمه "Apply" را انتخاب می نماییم.

آخرین بروزرسانی: یکشنبه 5 فروردین 1397 9:19:39