پارس دیتا
کد: KB-WP-C2-FA-210
زمان انتشار: یکشنبه 7 دی 1399

پشتیبان گیری خودکار سایت های وردپرس در Dropbox

راه اندازی یک وب سایت وردپرسی می تواند نقش زیادی را در موفقیت کسب و کار شما ایفا نماید. یکی از اصلی ترین روش هایی که می توانید به کمک آن امنیت وب سایت وردپرسی خود را افزایش دهید، تهیه نسخه بکاپ از آن می باشد. به طور قطع با بازگردانی نسخه بکاپ وردپرس تهیه شده می توانید خیلی راحت تر و سریع تر تمامی اطلاعات خود را دوباره به دست بیاورید تا اینکه بخواهید از ابتدا و تک به تک مشکلات را شناسایی و رفع نمایید. موضوع بسیار مهمی که باید در نظر داشته باشید این است که شما می توانید به صورت خودکار و بدون نیاز به بکاپ گیری دستی، اقدام به ذخیره نسخه بکاپ وردپرس روی دراپ باکس نمایید.

  نحوه ذخیره بکاپ وردپرس روی Dropbox

  اگر قصد دارید از قابلیت ذخیره خودکار نسخه بکاپ وردپرس روی دراپ باکس استفاده نمایید، به منظور ذخیره بکاپ وردپرس روی Dropbox شما باید مسیر زیر را دنبال نمایید:

  در اولین گام شما باید اطمینان حاصل نمایید که در Dropbox دارای یک حساب می باشید. در صورت نداشتن حساب دراپ باکس نیز باید اقدام به ایجاد یک حساب جدید نمایید. به همین منظور باید وارد وب سایت آن به آدرس https://www.dropbox.com/ شوید.

  پس از ایجاد حساب در دراپ باکس وارد پنل مدیریت وردپرس شوید. سپس وارد قسمت افزونه ها شده و طبق مراحل ذیل اقدام نمایید.

 • در قسمت افزونه ها افزونه ذیل را نصب و فعال نمایید.

  "UpdraftPlus WordPress Backup Plugin"

 • پس از نصب و فعال سازی افزونه مورد نظر همانند تصویر ذیل وارد قسمت "تنظیمات" شوید و گزینه "تنظیمات" را انتخاب نموده و بروی "Dropbox" کلیک نمایید.

 • با اسکرول موس به پایین برگه آمده و مانند تصویر ذیل مواردی را که میخواهید در بکاپ گیری، از آن ها بکاپ تهیه شود را انتخاب نمایید.

 • در انتهای صفحه بر روی "ذخیره تغییرات" کلیک نمایید.

 • همانند تصویر ذیل پیغامی نمایش داده می شود که برای ارتیاط با دراپ باکس بر روی لینک پیغام کلیک نمایید.

 • اطلاعات ورود به دراپ باکس را وارد نمایید سپس بر روی گزینه "Sign in" کلیک نمایید.

 • با کلیک بر روی گزینه "Complete setup" تنظیمات به پایان می رسد.

 • در هنگام تهیه پشتیبان همانند تصویر ذیل پیغام ذخیره در حافظه خارجی مشخص می باشد.

آخرین بروزرسانی: یکشنبه 7 دی 1399 8:50:32