پارس دیتا
کد: KB-WP-C2-FA-200
زمان انتشار: چهارشنبه 8 بهمن 1399

نحوه غیرفعال کردن بروزرسانی خودکار در وردپرس

یکی از ویژگی های جالب وردپرس ارائه آپدیت جدید و انتشار نسخه جدید به صورت خودکار می باشد. با بروزرسانی وردپرس از ویژگی های نسخه جدید که می تواند به بهبود موارد امنیتی و قابلیت های جدیدی که در نسخه تازه اضافه شده استفاده نمایید. اما همین ویژگی گاهی می تواند باعث دردسر شده و شرایط نامساعدی را در سایت شما ایجاد نماید، ممکن است با به روزرسانی وردپرس به نسخه جدید به دلیل ناسازگاری با قالب و یا افزونه وردپرس سایت شما دچار مشکل شده و درست کار نکند، همچنین گاهی اوقات ممکن است که نسخه جدید وردپرس با توابع برنامه نویسی هاست یا سرور سازگاری نداشته باشد، بنابراین لازم می باشد تا از آپدیت خودکار وردپرس جلوگیری نمایید.

  نحوه غیرفعال کردن بروزرسانی خودکار در وردپرس

  برای غیرفعال کردن بروزرسانی خودکار در وردپرس چند راهکار وجود دارد که در اینجا به معرفی همه راهکارها می پردازیم و در انتها هم به معرفی راهکارهایی برای غیرفعال کردن آپدیت افزونه و قالب وردپرس نیز می پردازیم تا از آپدیت خودکار قالب یا افزونه هم جلوگیری نماییم. چرا که گاهی در بروزرسانی مشکلاتی برای پوسته وردپرس و افزونه وردپرس پیش می آید که این مشکل بیشتر در افزونه ها و قالب های تجاری دیده می شود که به صورت خودکار آپدیت آنها فعال می باشد و بعد از آپدیت خودکار زبان سایت هایی که فارسی می باشد کلیه بخش های سایت به حالت چپ چین و انگلیسی در می آید.

 • افزونه غیرفعال کردن بروزرسانی خودکار در وردپرس

  ساده ترین راهکار برای غیرفعال کردن بروزرسانی خودکار در وردپرس استفاده از افزونه می باشد تا با نصب آن از آپدیت خودکار وردپرس جلوگیری نمایید. افزونه ای که قصد معرفی آن را داریم با عنوان "Easy Updates Manager" در مخزن وردپرس به ثبت رسیده که با نصب و فعال کردن آن می توانید به مدیریت و کنترل به روزرسانی خودکار در وردپرس بپردازید. قبل از هرکاری ابتدا افزونه را دانلود نموده و با مراجعه به بخش افزونه‌ها در پیشخوان وردپرس بعد از آپلود افزونه را فعال نمایید. بعد از نصب و فعال نمودن افزونه مشابه تصویر زیر منویی با عنوان "Updates Options" در بخش پیشخوان وردپرس اضافه خواهد شد، روی آن کلیک نمایید تا به صفحه تنظیمات افزونه هدایت شوید. حالا همونطور که در تصویر مشاهده می نمایید در این بخش قادر هستید تا تنظیمات مربوط به بروزرسانی خودکار در بخش های هسته وردپرس، قالب وردپرس، افزونه وردپرس و… را مدیریت و کنترل نمایید که برای غیرفعال نمودن هر بخش مشابه تصویر زیر با کلیک روی دکمه مقابل آن از حالت فعال "Enable all update" به حالت غیرفعال "Disable all update" تغییر حالت بدهید تا به صورت خودکار به روزرسانی نشوند.

  غیرفعال کردن به روزرسانی خودکار افزونه یا قالب خاص در وردپرس

  اما اگر قصد دارید تا به صورت موردی نسبت به غیرفعال کردن بروزرسانی خاصی برای افزونه وردپرس اقدام نمایید باید به ترتیب زیر عمل نمایید. ابتدا به منوی "Updates Options" مراجعه نموده و سپس مشابه تصویر زیر روی تب "Plugins" که مربوط به افزونه های وردپرس می باشد کلیک نمایید. حالا در صفحه ای که برای شما باز می شود می توانید تا لیستی از کلیه افزونه های موجود در سایت وردپرسی را مشاهده نمایید. همونطور که مشخص می باشد در بالای عنوان هر افزونه دکمه ای با عنوان "Plugin Updates" وجود دارد. برای افزونه ای که قصد دارید تا بروزرسانی خودکار آن را غیرفعال نمایید افزونه را انتخاب نموده سپس بر روی گزینه "Blocked" کلیک نمایید تا آپدیت خودکار افزونه مورد نظرغیرفعال شود.

  به همین ترتیب برای قالب وردپرس هم میتوانید تا با مراجعه به تب "Themes" درست مشابه کنترل بروزرسانی خودکار افزونه عمل نموده و قالب دلخواهی که قصد دارید تا بروزرسانی خودکارآن را غیرفعال نمایید را انتخاب نموده و با کلیک روی "Blocked" امکان آپدیت خودکار برای قالب مورد نظر را غیرفعال نمایید.

 • استفاده از کدنویسی

  در برخی از موارد می توانید بجای نصب افزونه در وردپرس خود به چند خط کد درخواست خود را انجام دهید برای جلوگیری از یروزرسانی خودکار وردپرس کافیست قطعه کد ذیل را در فایل wp-config.php قرار دهید تا دیگر وردپرس شما بصورت خودکار بروزرسانی نگردد.

  define( 'WP_AUTO_UPDATE_CORE', false );

  بهترین بخش برای قرار دادن این کد قبل از خط /* That’s all, stop editing! Happy blogging. */ می باشد، پس کد بالا را درست در بالای این خط قرار داده و فایل "wp-config.php" را ذخیره نمایید. از این پس هرگاه نسخه جدیدی از وردپرس منتشر شود و یا اینکه نسخه جدیدی از افزونه و قالبی که از آن استفاده می نمایید منتشر شود به صورت خودکار به روزرسانی نخواهد شد و برای استفاده از نسخه بروز لازم است تا خودتان اقدام به بروزرسانی نمایید.

 • غیرفعال کردن بروزرسانی خودکار قالب وردپرس

  اما ممکن است تا شما بخواهید تا بروزرسانی کلیه بخشها یعنی هسته وردپرس، قالب وردپرس و افزونه وردپرس غیر فعال نباشند و فقط بخواهید تا قسمت خاصی را غیر فعال نمایید. برای نمونه اگر قصد دارید تا از بروزرسانی خودکار قالب وردپرس جلوگیری نمایید اما افزونه وردپرس و هسته وردپرس همچنان به صورت خودکار آپدیت شوند می توانید تا از این طریق اقدام به غیر فعال کردن آن نمایید.

  ابتدا وارد هاست خود شوید و به دایرکتوری "/public_html/wp-content/themes/" مراجعه نمایید. حالا در این بخش قالبی که بر روی هاست نصب شده است و از آن استفاده می نمایید وارد شوید، خواهید دید که فایلی با نام "functions.php" در آن قسمت وجود دارد، این فایل با نام فایل فانکشن قالب شناخته شده است و بعد از فایل "wp-config.php" یکی از اصلی ترین فایل های وردپرس به حساب میاد که توسط آن می توانید تا هرگونه تغییراتی که قصد دارید در وردپرس اعمال نمایید و ویژگی های جدیدی به سایت خود اضافه نمایید از این طریق اقدام نمایید. قطعه کد ذیل را در فایل "functions.php" قرار داده و فایل را ذخیره نمایید تا آپدیت خودکار قالب وردپرس را غیرفعال نمایید.

  add_filter( 'auto_update_theme', '__return_false' );

  همانطوری که در این قطعه کد مشاهده می نمایید به وردپرس دستور داده می شود تا تابعی که در وردپرس مربوط به بروزرسانی خودکار قالب وردپرس می باشد را کنترل نموده و وقتی به این تابع برخورد با برگرداندن دستور false که به معنی انجام ندادن این کار می باشد از بروزرسانی خودکار قالب وردپرس جلوگیری نماید.

  غیرفعال کردن بروزرسانی خودکار افزونه وردپرس

  همانند توضیحات بالا برای جلوگیری از بروزرسانی اتوماتیک افزونه وارد مسیر "/public_html/wp-content/themes/" در دایرکتوری سایت خود شوید و فایل "functions.php" را باز نموده و قطعه کد ذیل را در آن قرار داده و ذخیره نمایید تا آپدیت خودکار افزونه مورد نظز غیرفعال گردد.

  add_filter( 'auto_update_theme', '__return_false' );

  همانطوری که در این قطعه کد مشاهده می نمایید به وردپرس دستور داده می شود تا تابعی که در وردپرس مربوط به بروزرسانی خودکار افزونه وردپرس می باشد را کنترل نموده و وقتی به این تابع برخورد با برگرداندن دستور false که به معنی انجام ندادن این کار می باشد از بروزرسانی خودکار افزونه وردپرس جلوگیری نماید.

آخرین بروزرسانی: چهارشنبه 8 بهمن 1399 9:18:49