پارس دیتا
کد: KB-WP-C2-FA-146
زمان انتشار: پنجشنبه 9 آبان 1398

نحوه تنظیمات بکاپ گیری از دیتابیس در وردپرس

در وردپرس به صورت پیش فرض امکان تهیه نسخه پشتیبانی وجود ندارد، همچنین ممکن است تهیه نسخه پشتیبانی توسط شرکت میزبانی اجرا گردد و اسکجول تهیه نسخه پشتیبانی از دیتابیس ها در این میزبانی ماهیانه باشد، اما نیاز باشد به جای تهیه شدن نسخه پشتیبانی به صورت ماهیانه این مورد را برای مثال بصورت روزانه انجام دهید، برای راحتی کار افزونه ای با نام Wp db Backup وجود دارد که برای ایجاد نسخه پشتیبانی امکان ایجاد اسکجول نیز دارد.


 • پس از وارد شدن به قسمت پیشخوان وردپرس در قسمت "افزونه ها" روی گزینه "افزودن" کلیک نمایید و به قسمت بانک افزونه های وردپرس وارد شوید.
 • در قسمت بانک افزونه های وردپرس عبارت "Wp db Backup" را جستجو نمایید.
 • پس از جستجو افزونه مورد نظر را پیدا نموده و  روی گزینه "هم اکنون نصب" کلیک نمایید.
 • پس از نصب افزونه را "فعال" نمایید.
 • پس از نصب افزونه در قسمت ابزارها گزینه ای به نام "پشتیبان گیری" افزوده می گردد روی این گزینه کلیک نمایید، همانطور که در تصویر مشخص می باشد این افزونه قسمت های مختلفی دارد:

  درقسمت "جدول ها" می توان جداول مورد نظر را برای تهیه نسخه پشتیبانی انتخاب نمود.

  در قسمت "تنظیمات پشتیبانی گیری" این امکان وجود دارد که پس از تهیه نسخه پشتیبان این نسخه به ایمیل ارسال گردد یا در کلاینت دانلود گردد، پس از مشخص نمودن محل بارگذاری نسخه پشتیبان به روی گزینه "پشتیبان بگیر" کلیک نمایید تا پروسه تهیه نسخه پشتیبانی آغاز گردد.

  در قسمت "زمان بندی پشتیبان گیری" می توانید با کمک یک Cron Job روی میزبانی امکان تهیه نسخه پشتیبان را به صورت خودکار و دوره ی زمانی مشخص شده تعین نمایید.


  لازم به ذکر می باشد،قسمت "زمان بندی پشتیبان گیری" تنها روی سرور اختصاصی قابل اجرا می باشد.

 • با توجه به اینکه در قسمت "تنظیمات پشتیبان گیر" محل ذخیره سازی رایانه انتخاب گردیده است پس از پایان، نسخه پشتیبانی آن دانلود می گردد.
آخرین بروزرسانی: پنجشنبه 9 آبان 1398 9:51:26