پارس دیتا
کد: KB-WP-C2-FA-260
زمان انتشار: دوشنبه 17 بهمن 1401

نحوه نصب DNN 8.x در کنترل پنل WSP

آموزش نصب و راه اندازی کامل دی ان ان در هاست با کنترل پنل و نحوه ایجاد دیتابیس و حق دسترسی به فایل ها و راه اندازی به صورت گام به گام و تصویری آموزش خواهیم داد.

  از طریق آدرس : Admin.yourdomain ( به جای yourdomain نام دامین خود را وارد نمایید ) وارد کنترل پنل هاست خود شوید. در قسمت databases گزینه SQL Serverرا انتخاب نمایید.

بعد از انتخاب این گزینه پنجره زیر ظاهر می شود که در آن می توانید اقدام به ساخت بانک اطلاعاتی جدید یا ویرایش بانک های قبلی نمایید . روی گزینه Create database کلیک کنید .

در پنجره ظاهر شده نام پایگاه داده را وارد نمایید و بروی دکمه save کلیک نمایید.

  حال بر روی "Create User " کلیک نمایید در صفحه جاری یک نام کاربری و رمز عبور برای دیتابیس مورد نظر با نام دلخواه وارد نموده و تیک کنار نام دیتابیس مربوطه را زده و سپس روی گزینه save کلیک نمایید.

  در این مرحله به قسمت File Manager رفته و فلدری که به نام دامین شما می باشد را انتخاب نمایید در صفحه جاری با کلیک برروی آیکون قفل مقابل فلدر wwwroot گزینه Write را برای نام کاربری دامین خود انتخاب و روی گزینه save کلیک نمایید

  حال روی فلدر wwwroot کلیک نمایید و فایل زیپ CMS را با کلیک برروی گزینه Upload ، آپلود نمایید.(می توانید با استفاده از نرم افزارهای جانبی نیز مانند Cuteftp فایل زیپ را Upload نمایید )بعد از انجام عملیات upload ، فایل مربوطه را از طریق گزینه unzip ، از حالت فشرده خارج نمایید. ( تنها پسوند zip قابل قبول است. توضیح : همانطور که در نکته ابتدایی نیز اعلام گردید در صورتیکه قصد نصب این cms را در فلدر خاصی درwwwroot دارید باید از طریق دستورالعمل ذیل نسبت به ایجاد virtual directory برای فلدر مربوطه اقدام نمایید. لازم به ذکر است در صورتیکه CMS را می خواهید در wwwroot نصب نمایید نیازی به ایجاد فلدر مجازی ندارید. ساخت فلدر مجازی : در کنترل پنل هاست خود روی گزینهweb سپس website کلیک نموده و بر روی نام سایت خود کلیک نمایید تا پنجره Website Properties باز شود . در این پنجره به تب Virtual Dirs رفته و بر روی دکمه Create Directory کلیک نمایید

  در صفحه جاری نامی را که می خواهید از این پس CMS شما با آن لود گردد را در قسمت directory name وارد نموده و مسیر فلدر مورد نظر را نیز در قسمت folder انتخاب نمایید. حال نام دامین خود را در یک مرورگر وارد نمایید تا صفحه نصب این CMS لود گردد نکته : در صورتیکه CMS را در فلدری در wwwroot آپلود نموده اید برای لود شدن صفحه نصب باید نام دامین خود را به همراه نامی که در فیلد directory name در بخش ایجاد virtual directory وارد نموده اید را بزنید به طور مثال برای فلدر مجازی این راهنما باید آدرس ذیل را در مرورگر وارد نمایید : http://yourdomain/subdomain بعد از وارد کردن آدرس در مرورگر صفحه نصب ظاهر می شود .

  در قسمت اطلاعات مدیریتی یک حساب مدیر برای مدیریت سایت تعریف می کنید و نام وب سایت را در قسمت اطلاعات وب سایت وارد می کنید قالب را به صورت Default انتخاب می نمائید و زبان مورد نظرتان را برای قسمت مدیریت انخاب می نمائید.

  در این پنجره تنظیمات مربوط به پایگاه داده را می توانید انجام دهید. در بخش "نام سرور" IP دیتابیس سرور و نام دیتابیس را در قسمت "پایگاه داده" را وارد نمایید. تیک گزینه امنیت یکپارچه را برداشته و بر روی تعریف شده توسط کاربر قرار دهید سپس نام کاربری دیتابیس و رمز عبور کاربر مربوطه را وارد نمایید . در بخش پیشوند جداول به صورت پیش فرض باقی بگذارید. دکمه ادامه را کلیک نمائید و طبق تصویر زیر صفحه پروگرس نصب ظاهر خواهد شد.

  پس از اتمام پروسه بر روی مشاهده وب سایت کلیک نمائید.

آخرین بروزرسانی: یکشنبه 30 بهمن 1401 15:23:32