پارس دیتا
کد: KB-WP-C2-FA-255
زمان انتشار: یکشنبه 29 آبان 1401

نحوه رفع حل مشکل کندی پیشخوان وردپرس

گاهاً پیش می آید در سایت های وردپرسیمتوجه شده باشید که پیشخوان وردپرس، افزونه ها و قالب وب سایت به دلیل عدم ارتباط با سرورهای خارج از کشور و مخزن وردپرس سرعت سایت و پیشخوان وردپرس به شدت کند شده و مدیریت سایت را عملا غیر ممکن ساخته است، با افزونه "Auery Monitor" امکان پبدا نمودن راه حل این مشکل نیز وجود دارد.

    قبل از هرگونه اقدامی می بایست به این نکته توجه نمود، که چه آدرس هایی درخواست های خروجی به سرور ارسال می نمایند و کدام یک از آنها با خطای cURL مواجه می گردند، برای بررسی این مورد لازم است در قدم اول افزونه کوئری مانیتور (Query Monitor) را روی سایت خود نصب نمائید.
    پس از دانلود افزونه به پیشخوان وردپرس وارد شوید و از مسیر افزونه ها > افزودن > بارگذاری افزونه، فایل zip دانلود شده را آپلود و سپس فعال نمائید. پس از فعالسازی افزونه Query Monitor گزارش این افزونه به نوار بالای پیشخوان اضافه می گردد، برای بررسی درخواست های خروجی، ماوس خود را روی گزارش نگه داشته و پس از باز شدن روی گزینه HTTP API Calls کلیک نمائید. در این قسمت تمام درخواست های خروجی را می توان مشاهده نمود، جهت ادامه مراحل می توان آدرس هایی که با خطای URL error 28: SSL connection timeout و خطا های ارتباطی مشابه مانند cURL erorr 35 و cURL erorr 56 و… مواجه مش باشند را در یک فایل متنی مثل NotePad ذخیره نمود.

    پس از آنکه آدرس هایی که خطای ارتباطی با سرور داشته اند را استخراج نمودید، لازم است این درخواست ها را مسدود کرده تا سرعت سایت و پیشخوان وردپرس به حالت عادی بازگردد .
آخرین بروزرسانی: شنبه 12 آذر 1401 11:09:10