پارس دیتا
کد: KB-WP-C2-FA-173
زمان انتشار: یکشنبه 16 شهریور 1399

نصب گوگل آنالیتیکس در وردپرس

در کنار افزونه‌های آمارگیر وردپرس که قطعا یکی از بهترین سیستم‌های آمارگیر سایت همین ابزار آمارگیر سایت وردپرس می باشد می توان از گوگل آنالیز هم استفاده نمود با استفاده از آن می توانید نظارت دقیقی روی آمار بازدید در وردپرس داشته باشید. آمارگیر گوگل امکان بررسی دقیق آمار و کمپین‌هایی که ایجاد نموده اید را به سهولت و رایگان در اختیارتان قرار میدهد که می توانید خیلی راحت فعالیت کاربران در سایت را زیر نظر داشته باشید.

 • پس از نصب و فعال سازی افزونه مشابه تصویر زیر منویی با نام Google Analytics در پشخوان وردپرس اضافه خواهد شد. روی منو ذکر شده کلیک نمائید تا به صفحه تنظیمات افزونه هدایت شوید. سپس همانطور که در تصویر مشخص شده برای اتصال وردپرس به گوگل آنالیز وردپرس روی دکمه "Authorize Plugin" کلیک نمائید.


 • پس از کلیک  روی این دکمه، صفحه زیر قابل رویت می باشد که می بایست روی لینک قرمز رنگ "Get Access Code" کلیک نمائید.


 • پس از این مرحله به صفحه ورود در اکانت گوگل هدایت می شوید که مشابه تصویر زیر می باشد اکانتی که آمارگیر گوگل آنالیتیکس را فعال نموده اید را وارد نمائید یا به روی اکانت مورد نظر کلیک نمائید.


 • پس از این مرحله به صفحه زیر هدایت می گردید که دسترسی‌های لازم برای مشاهده آمارگیر گوگل در وردپرس نمایش داده خواهد شد. حالا روی دکمه "ALLOW" کلیک نمایید تا دسترسی به افزونه برای نمایش آمار در وردپرس را تایید نمائید.


 • با کلیک روی دکمه "ALLOW" در نهایت در صفحه جدید یک کد ایجاد می گردد، این کد را کپی نموده و به صفحه تنظیمات افزونه در پیشخوان وردپرس بازگردید.


 • حال کد کپی شده را مشابه تصویر زیر داخل فیلد "Access Code" وارد نموده و در نهایت روی دکمه "Save Access Code" کلیک نمائید.


 • بعد از قرار دادن کد بالا تنظیمات ذخیره شده و اتصال گوگل آنالیز به وردپرس برقرار خواهد شد. بعد از این مرحله صفحه زیر در تنظیمات نمایش داده می شود که می بایست سایت خود را از بین آمارگیرهایی که دارید انتخاب نمائید که در پیشخوان وردپرس نمایش داده شود. بنابراین به ترتیب زیر عمل نمائید.

  Select View: با استفاده از این گزینه دامنه خودتان که قصد دارید آمار این دامنه را در وردپرس نمایش دهید را انتخاب نمائید.

  Theme Color: با استفاده از این گزینه هم می توانید رنگ مورد نظر را برای نمایش نمودار آمارگیر گوگل در وردپرس انتخاب نمائید.


 • همانطور که در تصویر قابل رویت می باشد یک باکس در پیشخوان وردپرس اضافه گردیده است که در آن آمار مربوط به بازدیدهای سایت بر اساس روزهای دلخواه قابل مشاهده خواهد بود.


 • برای اینکه بتوانید از امکان Tracking و زیر نظر گرفتن آمار هم استفاده نمائید در پیشخوان وردپرس مشابه تصویر زیر به زیر منوی "Tracking Code" مراجعه نموده و گزینه "Tracking Type" را به روی حالت "Analytics" قرار بدهید. سپس به روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک نمائید و تنظیمات سایر تب ها را تغییر ندهید.


نمایش آمار گوگل در سایت

از دیگر قابلیت‌هایی که این افزونه در اختیار کاربران خود قرار می دهد، امکان نمایش آمار در سایت برای کاربران به روی سایت است، جهت انجام این کار به قسمت نمایش>ابزارک مراجعه نموده و سپس مشابه تصویر زیر ابزارکی که با عنوان "Google Analytics Dashboard" به لیست ابزارک‌ها اضافه شده است را انتخاب نموده و در مکانی که قصد نمایش آمار را دارید قرار دهید و ذخیره نمائید.

Title: در این فیلد نام دلخواه برای ابزارک را وارد نمائید.

Display: در این فیلد مشخص نمائید، که آمار به چه صورت نمایش داده شود. در صورت انتخاب گزینه Chart & Totals آمار بر اساس چارت و کلی بر اساس بازه زمانی که مشخص می‌نمائید نمایش داده خواهد شد.

Stats for: با این گزینه امکان مشخص نمودن آمار که بر چه اساسی نمایش داده شود وجود دارد،از بین سه گزینه نمایش آمار بر اساس هفته، 2 هفته و ماه را می توانید انتخاب نمائید. پس از انتخاب حالت مورد نظر روی دکمه ذخیره کلیک نمائید.


آخرین بروزرسانی: شنبه 15 شهریور 1399 15:51:51