پارس دیتا
کد: KB-WP-C2-FA-190
زمان انتشار: دوشنبه 5 آبان 1399

معرفی تعدادی از افزونه‌های کاهش حجم تصاویر در وردپرس

فشرده سازی و کاهش حجم تصاویر وردپرس یکی از راه‌های ساده جهت افزایش سرعت وردپرس و کاهش حجم صفحات در سایت می باشد. هر چه میزان حجم فایل‌های چندرسانه ای در وردپرس کمتر باشد منجر به افزایش سرعت سایت می شود و این سرعت تاثیر مثبتی در امتیاز دهی موتورهای جستجوگر نیز دارد. افزونه‌های مختلفی برای بهینه سازی تصاویر در وردپرس وجود دارد که هر کدام از این افزونه‌ها با یک متد خاص تصاویر را فشرده سازی می نمایند.

  • افزونه "Smush it" یکی از بهترین افزونه‌های کاهش حجم تصاویر در سیستم مدیریت محتوای وردپرس می باشد که تا به امروز تعداد نصب بسیاری در بانک افزونه های وردپرس نیز داشته است. تا به امروز بیش از 1 میلیون بار نصب شده و این افزونه در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است. این افزونه امکان کاهش حجم عکس های آپلود شده را دارد و همچنین تصاویری که بعد از نصب افزونه آپلود می شود را نیز تغییر حجم می دهد. علاوه بر این میتوانید حداکثر اندازه رزولوشن و حداکثر و حداقل اندازه تصاویر را هم مشخص نمائید، تا هنگام برش تصاویر کار بهینه سازی تصاویر روی آنها انجام بگیرند. در صورتی که قصد استفاده از بهینه سازی به صورت یک جا را دارید هر بار میتوانید به صورت همزمان 50 عکس رابرای کاهش حجم انتخاب نمائید. این افزونه برای کاهش حجم عکس در وردپرس نیازی به کد API ندارد و به راحتی بعد از نصب و انجام تنظیمات میتوانید از افزونه استفاده نمائید.

  • افزونه "reSmush.it" هم یکی دیگه از افزونه‌های محبوب برای کاهش حجم تصویر در وردپرس می باشد که تا به امروز موفق شده بیش از 200.000 بار در مخزن وردپرس نصب فعال داشته باشد. این افزونه به صورت خودکار اقدام به کاهش حجم عکس در وردپرس خواهد نمود. این افزونه امکان کم نمودن حجم تصاویر برای مطالب قبلی را هم به کاربر می دهد که با استفاده نمودن از API افزونه هم میتوانید سطح دلخواه برای میزان بهینه سازی را انتخاب نمائید. از معایب این افزونه که البته نمی شود به عنوان عیب در نظر گرفت، این می باشد که امکان کاهش حجم تصاویری که حجمی بیشتر از 5 مگابایت را دارند فراهم نمی نماید.

  • افزونه "EWWW IMAGE" هم تا به امروز بیش از 600.000 نصب فعال را در مخزن وردپرس داشته است، که با استفاده از این افزونه حجم تصاویر را در وردپرس کمتر می نمائید. همچنین این افزونه امکان کاهش حجم عکس در وردپرس را در حالی ارائه میدهد که میتوانید از امکان آپلود در یک فضای ابری استفاده نمائید. از مزیت‌های این افزونه این است که کار فشرده سازی و بهینه سازی تصاویر وردپرس را در سرورهای خود این افزونه انجام می گردد. بنابراین اگر به صورت کلی حجم تصاویر را کم نمائید با مشکل افزایش مصرف منابع هاست و CPU مواجه نخواهید شد. امکان کم نمودن حجم تصاویر وردپرس برای تصاویر از قبل بارگذاری شده هم فراهم می باشد.

  • افزونه "ُShort Pixel" تا به امروز بیش از 90.000 نصب فعال را به خودش اختصاص داده که برای استفاده از این افزونه نیاز به داشتن حساب کاربری در سایت سازنده می باشد. در هر ماه قادر به کم نمودن حجم 100 تصویر خواهید بود و یکی از مزیت‌های این افزونه این می باشد که تصاویر بهینه شده و تصاویر اصلی در پوشه‌های جدا نگهداری می شوند. بنابراین امکان مقایسه تصویر اصلی و تصویر بهینه سازی شده در افزونه وجود دارد که می توانید با مقایسه تصویر اصلی میزان بهینه سازی را هم به صورت دلخواه مشخص نمائید. این افزونه امکان بهینه سازی تصاویر از قبل آپلود شده را دارد.

  • افزونه "Compress JPEG & PNG images" هم تا به امروز بیش از 100.000 نصب فعال را به خودش اختصاص داده که برای استفاده از این افزونه نیاز به داشتن حساب کاربری در سایت سازنده خواهید داشت. محدودیتی که این افزونه دارد این می باشد که در هر ماه فقط میتوانید 100 تصویر را بهینه سازی نمائید. پس اگر در ماه بیشتر از این مقدار تصویر آپلود نمائید این افزونه امکان بهینه سازی بیشتر را ندارد. امکان فشرده سازی تصاویر در وردپرس برای تصاویر قبلی هم فراهم می باشد و همچنین می توانید در تنظیمات افزونه مشخص نمائید که کم نمودن حجم برای چه تصاویری و با چه اندازه‌هایی انجام بگیرد. علاوه بر این می توانید یک سقف حجمی برای تصاویر مشخص نمائید که تصاویری که حجمی بیشتر از این داشتند، بهینه سازی شوند.

آخرین بروزرسانی: دوشنبه 5 آبان 1399 9:44:27