پارس دیتا
کد: KB-WP-C2-FA-140
زمان انتشار: یکشنبه 3 شهریور 1398

نصب فایل PFX در ویندوز سرور

Pfx در واقع یک فرمت ذخیره سازی برای ذخیره چندین شی رمز شده در یک فایل واحد می باشد. از این فایل بیشتر در سرویس های SSL/TLS همچنین در تایید هویت وب سرور استفاده می گردد. به این صورت که Private key و فایل CA در یک فایل با فرمت pfx قرار داده می شود . برای امنیت این فایل و اطلاعات داخل آن نیز یک پسورد انتخاب می گردد که به عنوان پسورد فایل pfx است یکی از مواردی که ممکن است برای آن به این فایل نیاز داشته باشید نصب SSL بر روی سرور ویندوز می باشد.

  • از صفحه start ویندوز، بر روی گزینه (Internet Information Services IIS) کلیک نمایید. بر روی نام سرور کلیک نمایید سپس از منوی وسط، بر روی "Server Certificates" دابل کلیک نمایید.
  • در صفحه جدید، روی "import" کلیک نمایید.
  • در پنجره جدید، فایل pfx را انتخاب و سپس پسورد آن را وارد نمایید و بخش"select ccertificate store" را روی گزینه "web hosting" قرار دهید.

  • دراین مرحله در صفحه IIS سایت مربوطه را انتخاب و روی "binding" کلیک نمایید.

  • "Type" را برروی گزینه https و "IP address" را روی گزینه All Unassigned قرار داده و "Port" را 443 وارد نمایید و در قسمت "Host Name" نام سایت مورد نظر را وارد نمایید و در بخش "SSL Certificate" مجدد نام سایت را انتخاب نمایید و سپس گزینه "OK" را انتخاب نمایید. در مرحله بعد مجدد Host Name و SSL Certificate نام سایت با www انتخاب و add می گردد.

آخرین بروزرسانی: یکشنبه 3 شهریور 1398 9:31:39