پارس دیتا
کد: KB-SP-K1-FA-22
زمان انتشار: چهارشنبه 27 خرداد 1394

استفاده از قابلیت Ajax در Integrated Pipeline

تکنولوژی Ajax قابلیتی است که به کمک آن می توان پردازش هایی را بر روی صفحات وب بدون این که نیاز به بارگزاری مجدد صفحه باشد انجام داد. از این رو استفاده از این قابلیت سرعت بارگزاری صفحات را تا حد چشمگیری افزایش می دهد. در سرورهای ویندوزی در نسخه های IIS 7 و بالاتر از آن دو نوع Application Pool تحت عناوین Classic و Integrate ارائه شده است. در نوع اول Pipe Line یعنی Classic بدون مشکل قابلیت استفاده از کدهای Ajax وجود دارد اما در Integrated Pipe Line در حالت پیشفرض امکان استفاده از این قابلیت وجود ندارد. از آنجایی که برخی از قابلیت های کلیدی در IIS از جمله URL Rewriting تنها در Pipe Lineهای Integrate قابل استفاده می باشند لزوم نیاز به استفاده همزمان از کدهای Ajax و Integrated Pipe Line بسیار محسوس است. در ادامه روشی ذکر خواهد شد که امکان استفاده از کدهای Ajax در Integrated Pipe Line را شرح خواهد داد.

  برای استفاده از کدهای Ajax در Integrated Pipe Line کافیست کد ذیل را در فایل web.config سایت خود اضافه نمائید.

  جهت اطلاع از چگونگی افزودن کد به فایل web.config می توانید مطابق این دانشنامه عمل نمائید.
  توجه داشته باشید در صورتی که برخی از تگ ها مانند <system.webServer> در فایل web.config شما از قبل وجود داشته باشند، نیازی به افزودن مجدد آن ها نیست و تنها کافیست سایر کدها را در بین تگ های موجود قرار دهید.
  <configuration>
  <system.webServer>
  <handlers>
  <add name="ScriptResource" preCondition="integratedMode" verb="GET,HEAD" path="ScriptResource.axd" type="System.Web.Handlers.ScriptResourceHandler, System.Web.Extensions, Version=1.0.61025.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=31bf3856ad364e35" />
  </handlers>
  </system.webServer>
  </configuration>
آخرین بروزرسانی: چهارشنبه 10 آبان 1396 11:33:46