پارس دیتا
کد: KB-PM-FA-3
زمان انتشار: چهارشنبه 9 اسفند 1391

ثبت دامنه با پسوند ir. به صورت حقیقی

جهت ثبت دامنه با پسوند ir. به صورت حقیقی در شرکت پارس دیتا، مطابق لینک راهنمای ذیل اقدام نمائید.
لازم به ذکر است دامنه هایی با پسوند ir. دامنه هایی هستند که مختص کشور ایران بوده و ثبت آن توسط افرادی که رسما مقیم ایران هستند، امکان پذیر می باشد. دامنه های ایران زیر نظر پژوهشگاه دانشهای بنیادی (مرکز تحقیقات فیزیک نظری و ریاضیات-IRNIC) به ثبت می رسند.
 • با استفاده از مسیر ذیل به بخش ادمین کنترل پنل اعضا وارد شده و پس از درج "نام کاربری" و "کلمه عبور"، بر روی گزینه "ورود" کلیک نمائید.
  https://members.parsdata.com
 • در صفحه جاري گزينه "دامنه و ميزباني" را انتخاب نمائيد.
 • در صفحه جاري گزينه "ثبت دامنه" را برگزینید.
 • در کادر مربوطه "نام دامنه" را وارد نموده و از بین پسوند های موجود گزینه "ir." را برگزینید. سپس روی گزینه "!Go" کلیک نمائید.

  جهت انتخاب نام دامنه با پسوند ir. موارد زیر را در نظر بگیرید.

  نام دامنه می بایست حداقل 3 و حداکثر 63 کاراکتر باشد و تنها از حروف انگلیسی، اعداد و نشانه "-" استفاده نمود و تکرار پشت سر هم نیز مجاز می باشد.

  نامی که برای دامنه انتخاب می نمائید می بایست بر طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد.

  ثبت دامنه با نام هایی که مرتبط با اینترنت باشند مانند adsl , ip , Email , Ethernet , filteshekan , http و... ممنوع می باشد.

  ثبت دامنه با نامهای ايران، اسامی استانها، شهرستان ها و شهرها و کد آنها ممنوع می باشد.

  ثبت دامنه با اسامی ملی مانند نام مشاهير، اماکن عمومی و وقايع ملی تنها با مجوز وزارت ارشاد مجاز می باشد.

  در صورتی که می خواهید تنها دامنه با پسوند ir. را ثبت نمائید، پسوند های دیگر را غیر فعال نمائید.

  جهت ثبت دامنه با پسوند ir. موارد زیر را در نظر بگیرید.

  ثبت دامنه با نام پسوند های عمومی مانند aero, arpa, biz, com, coop, edu, gov, info, int, mil, museum, name, net, org ,pro ممنوع می باشد.

 • چنانچه دامنه قابل ثبت و آزاد باشد بر روی گزینه "ادامه" کلیک نمائید.
 • در این قسمت میبایست اطلاعات مربوط به شخص حقیقی مالک دامنه را به شرح ذیل وارد نموده و در پایان جهت ثبت دامنه روی گزینه "ادامه" کلیک نمائید. شایان ذکر است اطلاعات وارد شده میبایست مطابق موارد ذیل تکمیل گردد.

  نام و نام خانوادگی می بایست کاملا مطابق با مدارک شناسائی شما از قبیل کارت ملی و شناسنامه بوده و به صورت لاتین وارد گردد. برای مثال در صورتی که نام خانوادگی، همراه با پسوند می باشد، می بایست به صورت کامل وارد شود .

  از آن جا که آدرس ایمیل وارد شده در قسمت Email به عنوان مالک دامنه مشخص می گردد، لذا تائیدیه ها برای نقل و انتقالات بعدی به آن ارسال خواهد شد، بنابراین می بایست در صحت املاء و در دسترس بودن دائمی آن توجه داشته باشید. چنانچه با این آدرس ایمیل قبلا در IRNIC عضو شده باشید، به صورت خودکار اطلاعاتی که قبلا وارد کرده اید، لحاظ می گردد و این اطلاعات محسوب نمی شود. در این حالت لازم است که قبل از انجام عملیات ثبت، شناسه ی پارس دیتا به عنوان شناسه آشنا در IRNIC و اکانت شما تعریف شده باشد( شناسه پارس دیتا pa52-irnic می باشد). جهت تعریف شناسه آشنا اینجا کلیک نمائید. در صورتی که قبلا در IRNIC عضو نشده باشید، سیستم بصورت خودکار یک NIC Handle برای شما ایجاد و آن را به Email تعیین شده ارسال خواهد نمود.

آخرین بروزرسانی: چهارشنبه 10 آبان 1396 12:01:29