پارس دیتا
کد: KB-WP-C2-FA-201
زمان انتشار: چهارشنبه 8 اردیبهشت 1400

ویژگی های کاربردی Outlook

یکی از مهمترین و شناخته شده ترین کاربردهای نرم افزار Outlook، مدیریت ایمیل می باشد. این نرم افزار می تواند به شما در مدیریت ارسال و دریافت پست های الکترونیکی کمک نماید. اما Outlook به جز مدیریت ایمیل ها می تواند مدیریت دیگر اطلاعات شخصی شما، نظیر مدیریت فعالیت ها، تقویم کاری، یادداشت برداری، مدیریت تماس ها، مرورگر وب و یا حتی کار در حالت Offline را نیز بر عهده بگیرد. ما در اینجا به برخی از امکانات Outlook می پردازیم.
ترفندهای کاربردی ایمیل اوت لوک

-تغییر کلمه عبور ایمیل برای حفظ امنیت بیشتر


محافظت از حساب ایمیل شما یکی از مهمترین ابزارهای صرفه جویی در وقت به شمار می آید. امنیت حساب ایمیل شما بسیار مهم می باشد زیرا اطلاعات شخصی (مانند صورت حساب های بانکی ، اطلاعات قبض ها، رمزهای عبور و موارد دیگر) اغلب با دیگر اطلاعات در حساب ایمیل شما آمیخته شده است.


1. برای تغییر کلمه عبور خود همانند تصویر ذیل در قسمت"File" گزینه "Account Setting" را انتخاب نمایید.


2. گزینه "Data Files" را انتخاب نموده و بر روی اکانت مورد نظر خود کلیک نمایید و سپس برای تغییر کلمه عبور از گزینه "Change Password" استفاده نمایید.


-پشتیبانی گیری از ایمیل ها در outlook


اگر به صورت تصادفی ایمیل مهمی را پاک کرده باشید یا آن را در مکان نادرستی قرار داده باشید، می دانید که این اتفاق تا چه اندازه ناخوشایند و ناراحت کننده می باشد. همچنین اگر دسترسی به ایمیل های اوت لوک را از دست بدهید، شما همچنین دسترسی به پیام های ایمیل ذخیره شده درون آن را نیز از دست خواهید داد مگر این که از آنها نسخه پشتیبان تهیه کرده باشید.


برای این مورد می توانید لینک "Email Backup" را مشاهده نمایید.


-اضافه کردن امضا برای ایمیل


معمولا در انتهای یک ایمیل، متنی به عنوان پایان ایمیل قرار می گیرد که دارای اطلاعات مشخص از طرف ارسال کننده ایمیل می باشد، این متن را امضاء ایمیل (email signature) می نامند. برای اضافه کردن امضا در outlook لینک "Email Signature" را مشاهده نمایید.


-یک پیام برای تحویل در آینده برنامه ریزی نمایید


برای استفاده از این ترفند، طبق معمول که ایمیل ها را آماده می نمایید، ایمیل مورد نظرتان را بنویسید. قبل از آن که پیام را ارسال نمایید، مسیر "Options" (گزینه ها) "Delay Delivery" (تحویل با تأخیر) را انتخاب نمایید. جعبه دیالوگ Properties (ویژگی ها) ظاهر می شود.

همانطور که در تصویر مشاهده می نمایید برای ارسال ایمیل با تاخیر تاریخ و زمان مورد نظر را وارد نمایید تا ایمیل در همان تاریخ و زمان ارسال گردد.


-راز ارسال فایل های بزرگ را بیاموزید.


گاهی نیاز دارید فایل بیشتری را به همراه ایمیل خود ارسال نمایید، برای این مورد لینک "Email Lorge Size" را مشاهده نمایید.


-یادداشت مهم دیجیتالی ایجاد نمایید


یکی دیگر از نکات جالب در استفاده از اوت لوک، ایجاد یک یادداشت دیجیتال از درون اوت لوک می باشد. نکته جالب در مورد این یادداشت دیجیتالی آن می باشد که از بین نمی رود و گم نمی شود. برای ایجاد یک یادداشت دیجیتالی اوت لوک، از میانبر صفحه کلید CTRL + SHIFT + N استفاده نمایید.
 یک نکته جالب در مورد یادداشت دیجیتالی آن است که حتی اگر اوت لوک را ببندید، بازهم روی صفحه دسکتاپ شما باقی می ماند.


-منطقه هایی که اختلافات زمانی دارند را در تقویم تنظیم نمایید.


اگر شما یک کارمند از راه دور هستید، به احتمال زیاد همکارانی را در مناطق مختلف جهان داشته اید. پیگیری تمام آن منطقه ها با اختلافات زمانی می تواند چالش برانگیز باشد. این نکته می تواند در این امر کمک رسان باشد. شما می توانید تا سه منطقه با اختلاف زمانی را در تقویم اوت لوک خود نمایش دهید. انجام این کار ساده تر از آن است که فکرش را بکنید. با باز کردن تقویم اوت لوک خود شروع کنید. روی سر برگ فایل کلیک کنید. از پنجره "Account information" (اطلاعات حساب)، "Option" (گزینه ها) را انتخاب کنید. کادر Options (گزینه ها) اوت لوک ظاهر می شود. تقویم "Calander" را از پانل سمت چپ انتخاب کنید. تحت عبارت "Time Zones"، خواهید دید که سه گزینه در دسترس تان قرار گرفته است:-فعال نمودن دریافت رسید ایمیل در زمان ارسال


در نرم افزار Outlook می توانید برای ایمیل های ارسالی خود تحویل رسید و تحویل خواندن ایمیل، توسط کاربر دریافت کننده ایمیل قرار داده تا از رسیدن ایمیل و همچنین خواندن ایمیل توسط کاربر دریافت کننده ایمیل مطمئن شوید. البته بایستی متذکر شویم که این عمل منوط به تایید و ارسال آن توسط کاربر دریافت کننده ایمیل می باشد. هنگامی که کاربر دریافت کننده، ایمیل را باز و شروع به خواندن می نماید از آن یک تایید می خواهد و کاربر تنها با تایید آن رسید تحویل و خواندن را برای کاربر ارسال کننده ایمیل ارسال خواهد کرد.


برای این مورد لینک "Email Delivery" را مشاهده نمایید.

آخرین بروزرسانی: چهارشنبه 8 اردیبهشت 1400 8:56:32